By | 21 sierpnia 2016

22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Uroczystość zorganizowaliśmy w dwóch częściach – pierwszą dla uczniów szkoły podstawowej, a drugą dla uczniów gimnazjum.

W części artystycznej wzięli udział uczniowie klasy VI SP oraz uczniowie klasy I G, a mottem akademii była myśl: ” Moja Ziemia – mój dom”. Zrealizowany przez nas scenariusz zawierał treści dotyczące w szczególności:

– zanieczyszczeń powietrza, gleby i wody

– globalnego ocieplenia

– problemów związanych z wyczerpywaniem się zasobów naturalnych

– chorób cywilizacyjnych.

Omawiane zagadnienia ilustrowane były prezentacją multimedialną, która miała znaczący wpływ na odbiór przekazywanych treści. Należy podkreślić, że każdemu z omawianych problemów towarzyszył zestaw praktycznych wskazówek mających na celu wyeliminowanie lub zminimalizowanie zagrożeń.

Gościem specjalnym akademii był Pan Józef Kisała z Nadleśnictwa w Kańczudze, który w bardzo barwny i sugestywny sposób przedstawił związki człowieka z naturą, a szczególnie lasem, omówił ich rolę w życiu człowieka. Zwrócił nam uwagę, że las należy poznawać, cenić, szanować i kochać. Nasz gość ofiarował do pracowni biologicznej cenne materiały dydaktyczne – książki oraz filmy, za które serdecznie dziękujemy.

Uważamy, że nasza uroczystość była bardzo pouczająca i inspirująca do działań na rzecz poszanowania i ochrony środowiska. Uświadomiła nam ponadto, jak wiele zależy od nas samych, a przekazane wskazówki będziemy wcielać w życie.