Stypendia na rok szkolny 2016/17

By | 6 września 2016

o naborze wniosków na stypendium na rok szkolny 2016/2017 r.

Informujemy mieszkańców Gminy Markowa o składaniu wniosków dotyczących  stypendium szkolnego na rok szkolnym 2016/2017. Stypendium jest przyznawane na podstawie dochodów rodziny z miesiąca sierpień br.. Kwota dochodu uprawniająca do przyznania stypendium nie może przekroczyć 514 zł na osobę w rodzinie.

Termin składania wniosków do 15 września 2016 r.

Dokumenty potwierdzające dochód za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku :

1.Zaświadczenie z zakładu pracy  o wysokości dochodzie netto

2.Zaświadczenie z Urzędu Skarbowego w przypadku uzyskiwania dochodu z działalności gospodarczej,

3.Emerytura lub renta (odcinek z renty lub emerytury za miesiąc sierpień)

4.Zaświadczenie z Urzędu Pracy  lub oświadczenie o pobieraniu świadczenia – w przypadku osób bezrobotnych,

5.Zaświadczenie z Urzędu Gminy o posiadanej powierzchni ha  przeliczeniowych gospodarstwa rolnego lub nakaz płatniczy (288zł x 1ha),

6.Zaświadczenia lub oświadczenie o wysokości otrzymywanych alimentów

7.Zaświadczenia lub oświadczenie o pobieranych świadczeniach rodzinnych

8.Zaświadczenia lub oświadczenie o pobieranych zasiłkach i dodatkach z pomocy społecznej,

9.Zaświadczenie lub oświadczenie o pobieranych stypendiach o charakterze socjalnym ze środków publicznych,

10.Zaświadczenie lub oświadczenie o innych dochodach uzyskanych przez członków rodziny;…………………………………………………..

Świadczenie wychowawcze „500 +” nie będzie wliczane do dochodu rodziny przy ustalaniu prawa do stypendiów szkolnych.

W roku szkolnym 2016/2017 przyznane uczniom stypendium szkolne w dalszym ciągu realizowane będzie jako refundacja poniesionych i udokumentowanych zakupów, jak również opłat na cele edukacyjne ściśle związane z poziomem edukacji ucznia (tylko do wysokości uznanych i udokumentowanych wydatków, nie więcej niż wyniesie kwota przyznanej pomocy).

Podstawą do refundacji jest przedłożenie oryginałów imiennych faktur VAT, rachunków (wystawionych na opiekuna ustawowego bądź prawnego małoletniego ucznia lub pełnoletniego ucznia, jeśli sam złoży wniosek). W przypadku składania kopii dokumentu należy przedłożyć oryginał do wglądu. Ważne jest także, aby np. plecak, obuwie itp. miały adnotację „szkolne” lub „sportowe”.

Stypendium nie przysługuje:

·uczniom realizującym obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego,

·uczniom, którzy nie mieszkają na terenie Gminy Markowa.

Co może zostać rozliczone w ramach pomocy socjalnej:

1) Zakup podręczników i ćwiczeń

2) Zakup pomocy edukacyjnych (lektury szkolne, opracowania szkolne, encyklopedie, słowniki, atlasy, poradniki związane z edukacją ucznia).

3) Zakup przyborów szkolnych (długopisy, ołówki, kredki, linijki, temperówki, piórnik, farby, kartony i bloki rysunkowe, pędzle, bibuły, zeszyty i inne przybory potrzebne do zajęć szkolnych)

4)  Zakup plecaka, tornistra lub torby szkolnej

5) Zaopatrzenie w strój sportowy wymagany na zajęcia wychowania fizycznego (spodenki sportowe, koszulki, getry, dres, obuwie sportowe), na zajęcia na basenie (strój kąpielowy, kąpielówki, czepek, okulary pływackie, klapki na basen) oraz obuwie zmienne wymagane przez szkołę.

6) Strój związany ze specyfiką klasy (np. mundur, fartuch, obuwie) – wydatki    potwierdzone przez szkołę

7) Zakup zestawu komputerowego, laptopa, oprogramowania, multimedialnych programów edukacyjnych

8)   Zakup drukarki, tuszy, papieru do drukarki

9)   Zakup biurka, krzesła, lampy biurowej, służące wyłącznie do nauki w domu

10)  Pokrycie abonamentu internetowego od września do czerwca

11)  Płatne zajęcia lekcyjne oraz pozalekcyjne o charakterze edukacyjnym:

– czesne za naukę w szkole,

– nauka języków obcych,

– kursy informatyczno – komputerowe,

– opłaty za zajęcia na basenie,

– opłaty za naukę tańca

– opłata za naukę gry na instrumentach muzycznych

– wpłaty na wycieczki szkolne i wyjścia tematyczne (np. kino, teatr, muzeum i inne)

– opłaty za zieloną szkołę

Z punktu  11 wszystkie wydatki potwierdzone są przez szkołę, kluby, odpowiedzialne instytucję.

12)   Zwrot kosztów za dojazdy do szkół (bilet miesięczny)

13)   Inne wydatki wynikające z indywidualnych potrzeb ucznia.

Termin dostarczenia faktur potwierdzające wydatki, podany będą w decyzji.

Wnioski proszę składać w biurze ZEAPO w Markowej 1427.

Druki wniosków są dostępne w  ZEAPO Markowa lub w załączniku strony.

Kontakt telefoniczny: 17 22 65 453

pobierz wniosek