„Strasznik” – ścieżka edukacyjna

By | 9 września 2016

W dniu 07.09.2016r. ( środa ) uczniowie klasy IV i V wzięli udział w spotkaniu na nowej ścieżce edukacyjnej w lesie ” Strasznik ” w Husowie.
Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu : „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Zieony Zakątek na Straszniku w Husowie”, realizowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich- Podkarpackie Inicjatywy Lokalne.

Naszym przewodnikiem po ścieżce był Pan leśniczy Józef Kisała, który w bardzo ciekawy i przystępny sposób zapoznał nas z fauną i florą „Strasznika” oraz historią lasu. Wiele uwagi poświęcił też zależnościom między organizmami żyjącymi poszczególnych warstwach lasu. Będzie to dla uczestników wycieczki niezapomniana lekcja przyrody.

Po przejściu ścieżki ekologicznej zjedliśmy wspólnie posiłek na placu rekreacyjnym. Pyszne kiełbaski z grilla przygotowali dla nas Panowie: Andrzej Żelazny i Andrzej Kisała. Pozostały czas przeznaczyliśmy na gry i zabawy oraz spacery po lesie. Dotlenieni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Pomysłodawcom projektu dziękujemy za zapewnienie nam posiłku i przejazdu autokarem.