Dostojny gość w naszej szkole

By | 28 października 2016

28 października 2016 roku naszą szkołę odwiedził ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek. Z tej niecodziennej okazji gościliśmy również księdza Prałata Zbigniewa Ryżowicza oraz księdza Proboszcza i księdza Wikariusza.

W imieniu społeczności szkolnej Biskupa powitała dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele uczniów. Ksiądz Biskup otrzymał upominek – tomik wierszy „Człowieczy los. Dumki i wiersze Jana Raka”, Monografię Husowa oraz piłkę z podpisami uczniów Zespołu Szkół w Husowie. Młodzież z klasy II Gimnazjum przedstawiła inscenizację Chrztu Polski przygotowaną pod kierunkiem księdza wikariusza Pawła Zająca.

Zwracając się do uczniów Ksiądz Biskup akcentował wagę wartości chrześcijańskich w życiu człowieka, zachęcał do wytrwałości w zdobywaniu i pogłębianiu wiedzy oraz do ćwiczeń i treningów sportowych, aby starać się dorównać mistrzom sportu.

Spotkanie przebiegało w życzliwej i bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie ksiądz Proboszcz Tadeusz Urban poczęstował uczniów koszem słodkości.

Po spotkaniu z uczniami miało miejsce krótkie spotkanie z Gronem Pedagogicznym Zespołu Szkół w Husowie.

foto: SKF – G. Bojda, A. Leńczyk