Biwak Niepodległościowy

By | 15 listopada 2016

W dniach 10 – 12 listopada 3 DH uczestniczyła w  Biwaku Niepodległościowym Hufca Łańcut.

10 listopada o godz. 16.00 odbył się konkurs recytatorski  „ Strofy o Ojczyźnie”, a wieczorem w miejscu biwakowania – I LO – świeczkowisko z gawędą patriotyczną.

11 listopada uczestniczyliśmy w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczęło się przemarszem ulicami miasta pocztów sztandarowych, władz, harcerzy, uczniów i licznie zebranych mieszkańców do kościoła, gdzie została odprawiona Msza Św. w intencji poległych w obronie Ojczyzny. Po jej zakończeniu przedstawiciele władz lokalnych, instytucji i stowarzyszeń złożyli wiązanki kwiatów pod tablicami upamiętniającymi dowódców, oficerów i żołnierzy 10 Pułku Strzelców  Konnych oraz pod tablicą smoleńską. Po powrocie do szkoły i krótkim odpoczynku wybraliśmy się na grę terenową. O godz. 18.00 wyszliśmy do MDK na film pt. „Chleba naszego powszedniego”. Wieczorem był czas na dyskotekę, kibicowanie reprezentacji narodowej oraz śpiewanie piosenek harcerskich.

W ostatnim dniu przyszedł czas na sprzątanie, pakowanie i podsumowanie biwaku. Tego dnia dowiedzieliśmy się, że nasza druhna Wiktoria Curkowicz zajęła III miejsce w konkursie plastycznym „Harcerz sumiennie wypełnia swoje obowiązki”. Gratulujemy!