POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY „GŻEGŻÓŁKA”

By | 15 listopada 2016

Dnia 14 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Gżegżółka”. W konkursie brali udział uczniowie szkół gimnazjalnych powiatu łańcuckiego. Celem zmagań ortograficznych było propagowanie dbałości o język ojczysty, doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego oraz kształtowanie zasad honorowego współzawodnictwa.

W naszej Szkole zostały przeprowadzone dwustopniowe eliminacje do w/w konkursu. Zwycięzcy reprezentowali Husów na finale w Łańcucie. Byli to: Szymon Bembenik, Gabriela Inglot, Małgorzata Styś z klasy II oraz Dominika Wota z klasy III. Uczniowie dzielnie rywalizowali z rówieśnikami z siedmiu szkół. Na wyróżnienie zasługuje Gabriela Inglot, której praca uplasowała się tuż za podium.

Wszystkim Konkursowiczom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu poprawnej polszczyzny.