Konkurs matematyczny im. Prof. Jana Marszała

By | 4 grudnia 2016

25 listopada 2016 roku o godzinie 10.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie odbył się prestiżowy konkurs matematyczny dla gimnazjalistów im. Prof. Jana Marszała.

Wzięli w nim udział najlepsi „matematycy”, głównie z trzecich klas gimnazjum powiatów: łańcuckiego, przeworskiego i leżańskiego.

W tym roku ograniczono liczbę uczestników tak, aby z każdej klasy mógł wziąć udział tylko jeden uczeń.

Gimnazjum w Husowie reprezentowała uczennica klasy III Kamila Mac, przygotowywana przez nauczyciela matematyki Marka Kochmańskiego.

Na dzień dzisiejszy nie znamy jeszcze wyników. Samo podsumowanie konkursu ma mieć miejsce dopiero w lutym 2017 roku. Żywimy nadzieję, że wynik osiągnięty przez Kamilę będzie satysfakcjonujący.

Niemniej już dzisiaj należy odnotować duże postępy u uczniów, którzy poważnie traktują naukę szkolną, uczęszczają na dodatkowe zajęcia i chcą „podnosić sobie poprzeczkę”. To zawsze daje efekty i lepsze perspektywy na przyszłość.

Zrelacjonował: Marek Kochmański