Wycieczka do schroniska Kundelek

By | 16 grudnia 2016

13 grudnia 2016 r. uczniowie klasy IV, V i VI uczestniczyli w wyjeździe do Multikina oraz Schroniska „Kundelek” w Rzeszowie.

Celem wyjazdu do kina było obejrzenie filmu pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” ze wspaniałym dubbingiem m. in. Małgorzaty Kożuchowskiej i Agnieszki Dygant. Film bardzo podobał się uczniom, ponieważ poruszał ważne dla każdego człowieka tematy takie jak przyjaźń, lojalność, pomoc potrzebującym, życie w zgodzie z innymi ludźmi, wartości rodzinne. Pokazał też jak cenne jest logiczne myślenie, kojarzenie faktów i wyciąganie wniosków, zwłaszcza gdy znajdujemy się w trudnych sytuacjach.

Po projekcji filmu uczniowie mieli czas wolny – mogli zrobić drobne zakupy oraz podziwiać piękne dekoracje świąteczne w Millenium Hall.

Potem przyszedł czas na drugi etap wycieczki, czyli długo oczekiwaną wizytę w schronisku „Kundelek”. Uczniowie bardzo cieszyli się, że mogą osobiście przekazać zebraną w szkole karmę dla psów i kotów, a należy podkreślić, że w tym roku zebrano 170 kilogramów karmy. Od Pani, która oprowadzała nas po obiekcie dowiedzieliśmy się wielu interesujących faktów, np. w jaki sposób zwierzęta trafiają do schroniska, jak karani są właściciele porzucający swoje zwierzęta, jaką rolę pełnią w schronisku wolontariusze, jakie organizacje wspierają instytucję, jakie są procedury „adopcji” zwierząt.

Obecnie w schronisku „Kundelek” znajduje się 200 psów i 65 kotów, co równa się zapotrzebowaniu na 500 kilogramów karmy miesięcznie.

W przyszłości nadal będziemy wspierać podopiecznych „Kundelka i chętnie odwiedzać schronisko.

Opiekunami wycieczki były wychowawczynie klas :Halina Peszko, Elżbieta Ożóg i Edyta Czepielewska.

zdjęcia: H.Peszko, A.Bar