Dzień Komisji Edukacji Narodowej

By | 22 października 2017

12 października samorząd szkolny zorganizował audycję poświęconą obchodom dnia Komisji Edukacji Narodowej, który zwyczajowo jest nazywany Dniem Nauczyciela. Tradycją naszej szkoły stało się łączenie tego święta z Dniem Patrona Jana Raka.

Powyższe zagadnienia uwzględniliśmy zatem w naszym programie:

Bartek Rak z klasy VIa przedstawił cele, reformy, znaczenie i wybitnych przedstawicieli Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego na świecie ministerstwa szkolnictwa powszechnego.

Następnie Maja Korzystko z klasy IVb przypomniała sylwetkę patrona naszej szkoły Jana Raka, a Gabriela Bojda z klasy IIa przedstawiła jeden z piękniejszych wierszy naszej husowskiej dumy – utwór pod tytułem „Podróżnik książkowy”.

Pozostałą część audycji poświęciliśmy naszym nauczycielom. Najpierw ogłosiliśmy wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów klas IV – VII SP oraz II – III G, której uczniowie oddawali swoje głosy na nauczycieli przyznając im zaproponowane tytuły. Po podliczeniu głosów można było ogłosić zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

– Nauczyciel Mądrala – Pani Urszula Kluz

– Nauczyciel Krasomówca – Pani Beata Wawrzaszek

– Nauczyciel Sprawiedliwy – Pani Halina Peszko

– Nauczyciel Przyjaciel – Pani Anna Goclan

– Nauczyciel Elegancki – Pan Sławomir Dąbrowski

– Nauczyciel Dowcipny – Pan Tomasz Cierpisz

Na zakończenie naszego programu zaplanowaliśmy specjalny koncert, który pozwolił nam poznać gusty muzyczne naszych nauczycieli – wysłuchaliśmy ich ulubionych piosenek. Koncert poprowadzili: Gabriela Bojda z klasy IIG oraz Szymon Lęcznar z klasy IIIG.