Międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych 2017

By | 7 listopada 2017

Po raz kolejny październik świętowaliśmy jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Na korytarzach naszej szkoły, w pomieszczeniach bibliotecznych pojawiły się plakaty promujące czytelnictwo i biblioteki szkolne.  Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „ Książka nas łączy”.

Z tej okazji uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej zostali zaproszeni na lekcje biblioteczne. Na zajęciach uczniowie poznali część zasobów naszej biblioteki, zasady klasyfikacji książek popularnonaukowych oraz sposoby korzystania ze słowników, encyklopedii oraz leksykonów. Po części teoretycznej uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w praktyce. Odnalezienie danego hasła w encyklopedii czy słowniku nie zawsze okazywało się łatwe, dlatego każdy sukces nagradzaliśmy brawami. Ostatecznie wszyscy uczniowie sobie poradzili, ale przyznali, że poszukiwanie informacji wymaga wiedzy i … cierpliwości.

W październiku odbyło się także uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników. Pani bibliotekarka zaprosiła uczniów do biblioteki szkolnej, gdzie uczniowie zapoznali się z regulaminem wypożyczalni, uczyli się dbania o książki, wstępnie zapoznali się z księgozbiorem. Następnie złożyli przyrzeczenie  i niczym rycerze zostali pasowani na czytelników przy pomocy Księgi Inwentarzowej Biblioteki Szkolnej w Husowie. Zostali obdarowani pamiątkowymi zakładkami i wypożyczyli swoje pierwsze książki. Mamy nadzieję, że zyskaliśmy wiernych czytelników, którzy chętnie będą korzystać   z księgozbioru naszej biblioteki.