KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

By | 10 listopada 2017

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

POD HASŁEM – OJCZYZNA TO WIELKI ZBIOROWY OBOWIĄZEK (C.K. NORWID)

Tradycją naszej szkoły stają konkursy recytatorskie, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów. W tym roku szkolnym postawiliśmy na wiersze o tematyce patriotycznej. To poezja trudna i mocno angażująca emocje, wymagająca wiedzy historycznej i zbudowania właściwej atmosfery. Praca nad tekstami była świetną lekcją patriotyzmu.

Konkurs odbył się 8 listopada 2017 r. w ramach obchodów Święta Niepodległości. Wzięło w nim udział 51 uczniów z klas IV-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum. Przesłuchania przeprowadzono w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz klasa VII i klasy gimnazjalne. Uczniów do konkursu przygotowywały polonistki: Joanna Lęcznar, Anna Węglarska i Beata Wawrzaszek. W jury, oprócz wyżej wymienionych, zasiedli: dyrektor Halina Harmuszkiewicz, wicedyrektor Marek Ożóg, pedagog Agnieszka Horodecka.

Uczniowie zaprezentowali wysoki i wyrównany poziom recytacji. Wszystkim należą się gratulacje i podziękowania. Wszyscy są zwycięzcami, a nagrodzeni zostali:

• KATEGORIA IV-VI

I miejsce : Bartosz Blajer, kl. VI

II miejsce : Kacper Rak, kl. IVb

III miejsce : Julia Frańczak, kl. IVb

Wyróżnienia : Karolina Bembenik, kl. V, Ewelina Bembenik, kl. IVa, Karolina Magoń, kl. VI

• KATEGORIA VII, II-III GIMNAZJUM

I miejsce : Jakub Magoń, kl. III

II miejsce : Gabriela Bojda, Martyna Chudzik, kl. II

III miejsce : Aleksandra Leńczyk, kl. II

Wyróżnienia : Kinga Figiela, Gabriela Inglot, Julia Styś, kl. III

Laureaci konkursu wystąpią na akademii szkolnej i na uroczystości dla społeczności Husowa z okazji 11 listopada.