LUTY I MARZEC W NASZEJ BIBLIOTECE

By | 14 kwietnia 2018

W lutym i w marcu nasza biblioteka zaakcentowała za pomocą gazetek następujące święta:

– 14 lutego – Dzień św. Walentego (historia i znaczenie święta);

– 17 lutego – Dzień Kota (obchody w Polsce i na świecie, zwrócenie uwagi na tragiczny los bezpańskich zwierząt i metod pomocy im );

– 21 lutego – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (historia i cel święta, ciekawostki
o językach, wypowiedzi językoznawców  o polszczyźnie, utwory poetyckie o znaczeniu języka ojczystego, sentencje o nauce i wartości języka);

– 8 marca – Dzień Kobiet (historia święta, prawa kobiet, najważniejsze dokumenty międzynarodowe odnoszące się bezpośrednio do praw kobiet, rocznica uzyskania przez Polki praw);

– 12 marca – Dzień Matematyki (cel święta, obchody);

– 18 marca – Dzień Mózgu (historia, znaczenie święta).

Dużo czasu i energii poświęcono temu, by powstały gazetki o tematyce:

Dzień Poezji – gazetka promująca lirykę, z fragmentami wybranych wierszy i tekstów piosenek;

Rok Zbigniewa Herberta – gazetka o życiu i twórczości wybitnego poety;

Rok 2018 rokiem… – gazetka o upamiętnieniu w roku 2018 wybitnych ludzi i wydarzeń historycznych, społecznych i kulturowych.

W tych miesiącach uczniowie klas IIIa, IIIb, IIIc mieli okazję uczestniczyć w zajęciach poświęconych Kubusiowi Puchatkowi. Poznali historię powstania książki o przygodach mieszkańców Stumilowego Lasu, zapoznali się z najważniejszymi faktami dotyczącymi życia autora książki, charakteryzowali bohaterów. Następnie sprawdzali swoją znajomość utworu za pomocą wcześniej przygotowanej krzyżówki tematycznej, a w nagrodę za zaangażowanie na zajęciach otrzymali kolorowanki.

Uczniowie klasy II sp (Górnica) zwiedzili pomieszczenia i zapoznali się ze zbiorami naszej biblioteki. Mieli okazję dowiedzieć się, jak funkcjonuje nasza biblioteka, w jaki sposób rozmieszczone są książki, gdzie szukać nowości. Oglądali wybrane książki, gazetki i plakaty.