Wiwat Maj, 3 Maj.

By | 10 maja 2018

30 kwietnia na uroczystej akademii społeczność Szkoły Podstawowej w Husowie obchodziła 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej przedstawiony był montaż słowno – muzyczny pod tytułem „Wiwat Maj, 3 Maj”. Można było poznać historię powstania najstarszej europejskiej konstytucji i jej znaczenia zarówno w XVIII wieku, jak i współcześnie. Efektownym dodatkiem były tańce w wykonaniu uczniów najmłodszych, jak i gimnazjalistów. W atmosferę wielkiego święta wprowadzały nas pieśni wykonane przez chór szkolny. Dopełnieniem uroczystości była emisja filmu o symbolice i okolicznościach powstania słynnego obrazu Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja”. Nie zabrakło też nawiązań do obchodzonego 2 maja Dnia Flagi. Wszyscy nauczyciele i większość uczniów przystrojeni byli w narodowe kotyliony.
W przygotowaniu akademii pomagali Panowie Marcin Świacki, Tomasz Cierpisz, Sławomir Dąbrowski, o oprawę muzyczną zadbała Pani Urszula Kluz, a dekoracje przygotowywały Panie Edyta Czepielewska, Anna Węglarska i Anna Goclan.