„WE MNIE JEST PŁOMIEŃ KTÓRY MYŚLI” KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ZBIGNIEWA HERBERTA

By | 28 maja 2018

Sejm RP ogłosił rok 2018 rokiem Zbigniewa Herberta. W lipcu tego roku przypada bowiem dwudziesta rocznica śmierci Poety. Społeczność naszej Szkoły włączyła się w obchody Roku Herbertowskiego, organizując konkurs recytatorski pod hasłem „We mnie jest płomień który myśli”. Cytat pochodzi z wiersza Z. Herberta pt. „Napis”.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie VII klasy szkoły podstawowej oraz II i III klasy gimnazjum.

W jury zasiedli :

– przewodniczący – Maciej Szukała, aktor i reżyser Teatru Przedmieście w Rzeszowie,

– członkowie :

Tadeusz Bar, wójt Gminy Markowa,

Halina Choma z Centrum Kultury w Husowie,

Halina Harmuszkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Husowie,

Anna Węglarska, nauczyciel i bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Husowie.

Po burzliwych obradach jury wyłoniło laureatów:

I miejsce – GABRIELA BOJDA, kl. II gimnazjum

II miejsce – GABRIELA INGLOT, kl. III gimnazjum

III miejsce – MARTYNA CHUDZIK, kl. II gimnazjum

Wyróżnienia:

SZYMON BEMBENIK, kl. III gimnazjum

JULIA STYŚ, kl. III gimnazjum

KAMILA SZAL, kl. II gimnazjum

Gratulujemy!

Konkurs podsumował pan Maciej Szukała. Udzielił recytatorom wielu cennych rad. Zachęcił do szukania własnej drogi, rozwijania zainteresowań. Wskazał młodzieży możliwość udziału
w warsztatach teatralnych.

Konkurs zorganizowały i uczniów do recytacji przygotowały: Beata Wawrzaszek i Anna Węglarska.

zdjęcia: SKF – Kinga Kielar