Uczniowie szkoły w Husowie w magicznej Wieliczce

By | 29 maja 2018

22 maja uczniowie Szkoły Podstawowej w Husowie wzięli udział w wycieczce do Wieliczki i Krakowa.

Pogoda dopisała , humory również były znakomite. Podróż minęła bardzo szybko i już o 9.00 wkroczyliśmy w magiczny świat solnych korytarzy. Kopalnia Soli w Wieliczce wywarła na nas niezatarte wrażenie. Wędrowaliśmy mrocznymi chodnikami, podziwialiśmy słone jeziora, przepiękne komory , w tym tę najpiękniejszą kaplicę poświęconą św. Kindze. Na swojej drodze spotkaliśmy  również Skarbnika. Opuszczaliśmy Wieliczkę zachwyceni jej pięknem , przekonani, że kiedyś musimy tu wrócić, gdyż to cudowne miejsce kryje w sobie jeszcze wiele  tajemnic.

Kolejnym etapem naszej wycieczki był Kraków. Dla wielu z nas była to pierwsza wizyta w tym mieście . Pierwsze kroki skierowaliśmy na wawelskie wzgórze. Zwiedzaliśmy katedrę, wspięliśmy na wieżę, gdzie zobaczyliśmy dzwony , w tym ten największy, ważący 8 ton dzwon Zygmunt. Następnie odwiedziliśmy królewską nekropolię i Wawel. Oczywiście nie obyło się bez wizyty w Smoczej Jamie, po przejściu wapiennych korytarzy naszym oczom ukazał się smok, z którym wykonaliśmy sobie pamiątkową fotografię. Następnie Drogą Królewską ruszyliśmy na Rynek Główny , gdzie podziwialiśmy Sukiennice i bazylikę Mariacką.

Około 17.00 zmęczeni , ale szczęśliwi ruszyliśmy w drogę powrotną.

Cieszymy się, że mogliśmy podziwiać najpiękniejsze zakątki naszego kraju, była to wspaniała lekcja historii i geografii.