By | 25 października 2018

W czwartek 25.10. w naszej szkole odbył się Konkurs pieśni legionowych. W konkursie wzięli
udział uczniowie z klas : 3a, 4a, 4b, 5a, 5b, 6, 7 i 8 . Zabrzmiały utwory te dobrze znane i te trochę już zapomniane. W sumie wystąpiło 42 – je dzieci, które wykonały pieśni żołnierskie solo lub w duecie.
Wszyscy uczestnicy bardzo starannie przygotowali się do występu i zasłużyli na uznanie. Wszyscy też zostają wyróżnieni, zaś nagrody otrzymują:

W kategorii klas: I- III

I miejsce : Kamila Chudzik kl. IIIa za wykonanie piosenki „ Przybyli ułani pod okienko”
II miejsce : Zuzanna Mac kl. IIIa za piosenkę „ Piechota”
II miejsce : Amelia Wąs i Emilia Kluz za piosenkę „ Piechota”

W kategorii klas: IV- V

I miejsce : Natalia Bar kl. IVa i Karolina Bar Va za wykonanie „Marszu I Brygady”
I miejsce: Miłosz Kapłon i Mateusz Leńczyk kl. IVb za wykonanie „ Piechoty”

II miejsce : Magdalena Trojnar kl. IVb za zaśpiewanie piosenki: Przybyli ułani”
II miejsce: Iza Kielar i Ewelina Bembenik kl. Va za wykonanie piosenki : O mój rozmarynie”

W kategorii klas: VI- VII- VIII

I miejsce: Weronika Ciężkal i Wiktoria Curkowicz : kl. VIII za wykonanie „Pieśni o pułkowniku Lisie – Kuli”

II miejsce: Milena Chudzik i Karolina Kotowicz: kl VII za wykonanie piosenki „Leguny”

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się podczas szkolnego koncertu z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – 9- tego listopada b.r.

zdjęcia: Kinga Kielar – SKF