WOJEWÓDZKI KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ „KIEDY MYŚLĘ, OJCZYZNA”

By | 13 listopada 2018

9 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Łańcucie odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Poezji Patriotycznej „Kiedy myślę, ojczyzna”. W finałowej rozgrywce wzięli udział uczniowie z 10 szkół województwa podkarpackiego. Jury miało trudne zadanie, bo recytatorzy reprezentowali wysoki i wyrównany poziom.

Szkołę Podstawową im. Jana Raka w Husowie reprezentowało czworo uczniów: Julia Frańczak, Maja Korzystko i Kacper Rak z klasy Vb oraz Kinga Kot z klasy VI. Jury przyznało wyróżnienie dla Kingi Kot za recytację wiersza K. I. Gałczyńskiego „Pieśń o fladze”, natomiast Maja Korzystko za piękną prezentację utworu A. Słonimskiego „Polska” zdobyła I miejsce.

Gratulujemy młodym recytatorom, życząc im dalszych sukcesów na kolejnych konkursach.