III Powiatowe Dyktando Sienkiewiczowskie „O Złote Pióro Henryka”

By | 10 grudnia 2018

Po raz kolejny w ramach obchodów Dnia Patrona I LO w Łańcucie zorganizowano Dyktando Sienkiewiczowskie.

6 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Husowie odbył się pierwszy etap konkursu. W Husowie Dyktando przesłane przez Organizatorów pisali uczniowie klas V-VIII SP i III klasy gimnazjum. Mistrzyniami ortografii na etapie szkolnym zostały: GABRIELA BOJDA, KAMILA SZAL z klasy III gimnazjum, ALEKSANDRA BAR z klasy VIII oraz JULIA FRAŃCZK – uczennica klasy V. Dziewczęta reprezentowały Husów na II etapie konkursu, który odbył się 14 listopada w I LO w Łańcucie. Do rywalizacji przystąpiło 30 uczniów z powiatu łańcuckiego i przeworskiego.

I miejsce i zaszczytny tytuł mistrza ortografii zdobyła uczennica naszej Szkoły – GABRIELA BOJDA. Gratulujemy Gabrysi szczególnie serdecznie , bo już trzeci raz z rzędu stanęła na podium tego konkursu.

Beata Wawrzaszek