II GMINNY KONKURS ŚWIĄTECZNEJ PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

By | 11 stycznia 2019

10 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Raka w Husowie odbył się II Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej. W konkursie udział wzięło 32 uczestników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych:

  • I – III SP
  • IV – VI SP
  • VII – VIII SP i III Gim

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu piosenki świątecznej, kolędy lub pastorałki
w języku angielskim lub niemieckim.

Celem konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języków obcych oraz szerszego poznawania i popularyzacji kultury krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Udział w konkursie wzmocnił kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozbudził w uczniach chęć wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek oraz wzmocnił integrację społeczności uczniowskiej naszej gminy. Konkurs stwarza ponadto możliwości wykorzystania talentów uczniów – językowych oraz artystycznych.

Jury w składzie: Halina Harmuszkiewicz, Anna Goclan, Agnieszka Wilk, Mariola Łapa, Marcin Świacki miało twardy orzech do zgryzienia oceniając występy uczestników.

Jury konkursu brało pod uwagę:

  • poprawność językową wykonywanych utworów
  • stopień trudności utworu pod względem językowym i muzycznym
  • poprawność wykonania (dykcja, intonacja)
  • dobór repertuaru i możliwości wykonawcy
  • pomysłowość i oryginalność wykonania
  • ogólny wyraz artystyczny
  • dodatkowe atuty prezentacji(np. stroje, rekwizyty)

Zwycięzcom i uczestnikom konkursu nagrody wręczył osobiście Pan Mirosław Mac – Wójt Gminy Markowa.

Wyniki:

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.