OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W tym roku szkolnym nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Eliminacje szkolne odbyły się 30 marca 2015 r. i przystąpiło do nich 40 uczniów z podstawówki i 48 uczniów z gimnazjum. Młodzi strażacy byli pytani z wiedzy pożarniczej i pierwszej pomocy. Najlepsi uczniowie zakwalifikowali się do etapu gminnego i byli to:

SP Husów: Maksymilian Kot, Szymon Kuśtrowski, Szymon Lęcznar

SP Tarnawka: Kacper Szal, Aleksandra Bar, Błażej Lichtarski

Gimnazjum Husów: Arkadiusz Socha, Smoliński, Konrad Podolec, Aleksandra Wrona, Kamil Szymon Smoliński, Kamil Mokrzycki

9 kwietnia w Urzędzie Gminy Markowa odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy. Nasza młodzież wypadła bardzo dobrze. I miejsce w młodszej grupie wiekowej zdobył Szymon Lęcznar, a III miejsce uzyskał Maksymilian Kot. Nasze gimnazjum zdobyło wszystkie miejsca.
 I miejsce zapewnił sobie Arkadiusz Socha, II miejsce Aleksandra Wrona, a III miejsce Kamil Smoliński. Szymon, Arek i Ola zakwalifikowali się do etapu powiatowego.

14 kwietnia w remizie PSP w Łańcucie odbyły się eliminacje powiatowe. Z naszej młodzieży najlepiej wypadł Arek zdobywając IV miejsce. Wszyscy dostali pamiątkowe medale i dyplomy. Dziękujemy pani Agnieszce Kucha- Kielar za przygotowanie młodzieży do konkursu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W dniu 09.01.2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie odbył się prestiżowy konkurs matematyczny im. Prof. Jana Marszała dla gimnazjalistów.

Z Gimnazjum w Husowie do konkursu zgłosili się następujący uczniowie:

1. Piotr Harmuszkiewicz – kl. III b

2. Arkadiusz Socha – kl. III b

Nasi obydwaj uczniowie zdobyli wyróżnienia w tym konkursie. Należy to uznać za duże osiągnięcie, gdyż w konkursie uczestniczyli najzdolniejsi uczniowie z trzech powiatów (łańcuckiego, przeworskiego i leżajskiego) w liczbie ok.  60 osób.

Osiągnięte wyniki potwierdzają, że Gimnazjum w Husowie potrafi przygotować uczniów do tak wymagających konkursów. Mamy nadzieję, że uczniowie Ci dalej będą pracować wytrwale i w dalszej nauce również sięgać po nagrody.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun uczniów
Marek Kochmański

Miłą niespodziankę sprawiła nam uczennica klasy VI Gabrysia Inglot, która zdobyła tytuł laureata w konkursie przedmiotowym z języka polskiego ogloszonym przez KO w Rzeszowie. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział kilka tysięcy uczniów z województwa  podkarpackiego. W drugim etapie - po ostrej selekcji - znalazło się zaledwie 180 dzieci. Z dumą podkreślić należy, że nasza uczennica Gabrysia była w gronie finalistów szósta. Gratulujemy Gabrysi i życzymy dalszych sukcesów. Miłą niespodziankę sprawiła nam uczennica klasy VI Gabrysia Inglot, która zdobyła tytuł laureata w konkursie przedmiotowym z języka polskiego ogloszonym przez KO w Rzeszowie. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział kilka tysięcy uczniów z województwa  podkarpackiego. W drugim etapie - po ostrej selekcji - znalazło się zaledwie 180 dzieci. Z dumą podkreślić należy, że nasza uczennica Gabrysia była w gronie finalistów szósta. Gratulujemy Gabrysi i życzymy dalszych sukcesów.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie z przyrody dla uczniów szkół podstawowych, w konkursie z biologii dla uczniów gimnazjum oraz w konkursie wiedzy ekologicznej z elementami zrównoważonego rozwoju dla uczniów gimnazjum. Konkursy kuratoryjne złożone są z trzech etapów: szkolnego, rejonowego, wojewódzkiego. O zakwalifikowaniu się do kolejnych etapów decyduje określona liczba punktów.

Gabriela Inglot z klasy szóstej  została finalistką etapu wojewódzkiego a Karolina Karbarz z klasy trzeciej dotarła do etapu rejonowego. Ponadto Karolina zajęła piąte miejsce w XII Powiatowym Konkursie Biologiczno- Ekologicznym z Elementami Zrównoważonego Rozwoju, który organizowany jest pod patronatem Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Starosty Powiatu Łańcuckiego.

Należy podkreślić,  że obie uczennice włożyły bardzo dużo pracy, czasu i zaangażowania w przygotowanie się do konkursów, za co należą im się szczególne gratulacje.

Trzech uczniów naszej szkoły - Michał Kontek, Kamil Smoliński i Szymon Smoliński - zakwalifikowało się do II Powiatowego Konkursu Geograficznego dla szkół gimnazjalnych powiatu łańcuckiego, pod patronatem poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej oraz starosty powiatu łańcuckiego Adama Krzysztonia.Po eliminacjach szkolnych przeprowadzonych on-line,etap powiatowy odbył się 16 marca 2015 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie.  Pierwsza część II etapu konkursu odbyła się na zasadach teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Drużyny w szybkim tempie odpowiadały na pytania dotyczące wiedzy o krajach skandynawskich oraz państwach wyspiarskich Europy Północnej. Rywalizacja była zacięta, nasi uczniowie odpadli z gry przed samym finałem.
Gratulujemy wiedzy i życzymy sukcesów w przyszłości.

Rok szkolny 2014/2015
nbspnbsp/html