„PROFILAKTYKA POPRZEZ SPORT”: ZAJĘCIA SPORTOWO – REKREACYJNE  DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Z ZAKRESU TENISA STOŁOWEGO

Stowarzyszenie Dobra Strona Wsi Husów oraz Zespół Szkół im. Jana Raka w Husowie ogłaszają nabór do sekcji tenisa stołowego. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Program „Profilaktyka poprzez sport” obejmuje:

1.       Utworzenie sekcji tenisa stołowego. Warunkiem przyjęcia do sekcji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej Stowarzyszenia Dobra Strona Wsi Husów oraz wyrażenie zgody przez rodzica lub opiekuna prawnego
w przypadku uczestników niepełnoletnich. Wypełnione formularze oraz zgody należy składać do dnia 31.05.2016 r. u pana Marcina Świackiego.

2.       Zorganizowanie treningów dla dzieci i młodzieży od 01.06.2016r. do 28.10.2016r.

Szkolenie sportowe obejmuje cykl 70 godzin treningów w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Jana Raka w Husowie. Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny.

3.       Zorganizowanie otwartego treningu z profesjonalnymi zawodnikami i trenerami. Zajęcia pokazowe przeprowadzą:

Ø  Tomasz Lewandowski - mistrz Polski w grze pojedynczej w kategoriach wiekowych: żak, młodzik, kadet, junior oraz młodzieżowiec. Dwukrotny złoty medalista mistrzostw Polski seniorów w grze podwójnej. Najskuteczniejszy zawodnik Ekstraklasy mężczyzn w sezonie 2006/2007 (bilans gier: 24 zwycięstwa – 7 porażek). Obecnie grający trener superligowej drużyny KU AZS Politechniki Rzeszów. Najważniejsze osiągnięcia sportowe:

Mistrzostwa Polski Seniorów:
- gra pojedyncza (brązowe medale: 2008, 2009);
- gra podwójna (złote medale: 2011, 2012; srebrne medale: 2006, 2007);
- gra mieszana (brązowe medale: 2006, 2011).

Akademickie Mistrzostwa Europy:

- gra podwójna (brązowe medale: 2009, 2010);
- gra mieszana (złoty medal: 2009);
- drużynowo (srebrny medal: 2009, brązowy medal: 2010).

Ø  Karol Paśko- absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego – kierunek: Wychowanie Fizyczne (2004 – 2009). Wielokrotny medalista mistrzostw Polski i mistrzostw województwa w kategoriach młodzieżowych. Srebrny medalista Akademickich Mistrzostw Polski (2006). Obecnie trener Kadry Województwa Podkarpackiego (od 2008 roku).

4.       Zorganizowanie Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży.

Zakończeniem zajęć sportowo – rekreacyjnych będzie Gminny Turniej Tenisa Stołowego.

5.       Udział w zajęciach z zakresu profilaktyki uzależnień od alkoholu i narkotyków
w Zakładzie Karnym w Rzeszowie – Załężu.

Uczestnicy projektu wezmą udział w zajęciach profilaktycznych na terenie Zakładu Karnego w Rzeszowie – Załężu. Zajęcia obejmują:

Ø  wykład koordynatora ds. zajęć profilaktycznych;

Ø  spotkanie z osadzonymi za handel narkotykami i innymi używkami oraz za przestępstwa popełnione w wyniku innych uzależnień;

Ø  projekcja filmu Macieja Słysza (pedagoga i wychowawcy więziennego) pt. „Za pięć dwunasta”, realizowanego w Zakładzie Karnym w Rzeszowie – Załężu.

Szczegółowy harmonogram oraz wszystkie informacje dotyczące projektu dostępne będą na stronach: www.husow.pl, www.szkolahusow.pl, www.facebook.com/husowpl.

Organizator:

Stowarzyszenie Dobra Strona Wsi Husów

Partnerzy:

Zespół Szkół im. Jana Raka w Husowie

37-121 Husów 27

Szkółka Tenisa Stołowego „TRIO”

ul. Poznańska 2, 35-084 Rzeszów

Zakład Karny w Rzeszowie - Załężu