Ograniczenie funkcjonowania szkoły do 26 kwietnia 2020r.

By | 14 kwietnia 2020

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Husowie informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem MEN z 9 kwietnia 2020r. czasowe ograniczenie w funkcjonowaniu szkół i placówek oświatowych zostało wydłużone do 26 kwietnia 2020 roku. W związku z powyższym w dalszym ciągu obowiązuje nauczanie na odległość.

Przypominamy, że nauczyciele mają obowiązek realizowania podstawy programowej metodami zdalnymi oraz oceniania osiągnięć uczniów.

Uczniów prosimy o odpowiedzialne podchodzenie do obowiązków, gdyż ocena osiągnięć tej formy nauczania podlega klasyfikacji rocznej.

Rodzicom dziękujemy za wspieranie dzieci w tym niezwykle trudnym czasie zarówno dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Kształcenie z wykorzystaniem metod i technik na odległość  oznacza wykorzystanie w procesie edukacji wszelkich dostępnych środków komunikacji.  Zasady odgórnie zostały wyznaczone i teraz uczniowie mają w dalszym ciągu, przy zdalnym nadzorze nauczycieli, realizować dalsze tematy z podstawy programowej. Zdajemy sobie sprawę z różnych problemów, które się pojawią. Dlatego zachęcamy do częstego kontaktu z nauczycielami poszczególnych przedmiotów, żeby pomogli  w razie trudności, żeby podpowiedzieli jak je rozwiązać.

Jeszcze raz proszę o wzajemną wyrozumiałość, gdyż na taki przedłużający się scenariusz roku szkolnego nikt nie został przygotowany.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Husowie

Halina Harmuszkiewicz