„Profilaktyka tańsza od leczenia”

By | 28 października 2022
27 października w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne prowadzone przez firmę SELF. Program zajęć profilaktycznych „Profilaktyka tańsza od leczenia” skierowany był do uczniów klas 4a, 5a, 6a, 7a, 8a, 8b. Poruszane tematy dotyczyły:
• Profilaktyki uzależnienia od alkoholu i narkomanii
• Zapobiegania agresji i przemocy rówieśniczej
• Profilaktyki uzależnienia od gier komputerowych
• Treningu umiejętności psychospołecznych
• Samooceny
• Treningu Twórczości
• Bezpieczeństwa w sieci.
Zajęcia były w formie warsztatów, prowadzone przez psychologów i pedagogów. W pracy z uczniami zastosowane były metody które były dostosowane do potrzeb i poziomu rozwoju uczniów tj. metoda projekcyjna (np. rysunek), psychodrama oraz grywalizacja. Młodzież mogła wypowiadać się publicznie na forum klasy podczas dyskusji, ale także za pomocą karteczek, z zachowaniem anonimowości. Uczniowie chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, byli otwarci na nowe doświadczenia oraz aktywne formy pracy.