Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

By | 10 listopada 2022
Ojczyzna jest naszą matką ziemską, Polska jest matką szczególną (Jan Paweł II, 1983).
10 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Raka w Husowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademia miała przede wszystkim przypomnieć tamte ciężkie czasy,ale także wzbudzić w nas refleksje. W skrócie zobrazowano, sytuację polityczną kraju jaka miała miejsce przed uzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Jednak największy nacisk położono na utrzymanie ducha narodu polskiego. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Utwory poetyckie podkreśliły nastrój walki i zmagań z zaborcami. Ich uzupełnieniem były utwory muzyczne oraz przepiękne, wzruszające tańce. Po części recytatorskiej wystąpił chór naszej szkoły, który odspiewał pieśni patriotyczne. Artyści tej akademii zebrali zasłużone brawa i gratulacje od publiczności oraz zgromadzonych gości.