Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych

By | 22 listopada 2022
Po raz kolejny biblioteka szkolna zorganizowała szkolną zabawę dydaktyczną, która cieszyła się dużą popularnością. Tym razem z okazji Międzynarodowego Dnia Łamańców Językowych uczniowie klas II -VIII odczytywali w bibliotece szkolnej rymowanki, bajki i zestawy zdań, które zawierały w sobie wyrazy trudne w wymowie.
Chętnych do ćwiczenia dykcji nie zabrakło. Dwudziestu siedmiu uczestników wzięło udział w zawodach, by otrzymać w nagrodę punkty dodatnie oraz słodkie upominki.
Na szczególne uznanie zasługują uczniowie z klas II i III. Wytrwale i z ogromną cierpliwością mierzyli się oni z wymową takich słów jak: trzmiel, trznadel czy Szczebrzeszyn. Starsi uczniowie natomiast mocowali się dykcyjnie z wyrewolwerowanym rewolwerowiecem, który wyrewolwerował wyrewolwerowanego rewolwerowca.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do kolejnych.