Święto Komisji Edukacji Narodowej

By | 16 października 2023

Dnia 13 października 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Raka w Husowie odbyła się  akademia z okazji DNIA PATRONA połączona z życzeniami dla nauczycieli z racji ŚWIĘTA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ.

Uroczystości przewodził cytat z wiersza Jana Raka „Ziemia tylko ta sama i te same wody”, który uświadamiał wszystkim, że choć czasy się zmieniają, niezmienne pozostają wartości ważne dla ludzi w każdym czasie i w każdym miejscu. Ilustracją tego przesłania były wiersze Patrona Szkoły oraz współczesne piosenki, które korespondowały z treścią utworów Jana Raka.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli nauczycielom życzenia, a prezentem był występ dziewczynek z grupy tanecznej z klas 2-4.

Święto Szkoły zaszczycili swoją obecnością wójt Gminy Markowa Mirosław Mac, sołtys wsi Marcin Bembenik oraz Rodzice.