Godziny pracy biblioteki szkolnej

Czwartek– od 8.00 do 13.00
cropped-templatemo_header.jpg

wp_20161013_11_11_45_proNOWOŚCI KSIĄŻKOWE!!!

Informujemy, że dzięki darczyńcy nasza biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór o 32 nowe książki. Darczyńcy dziękujemy serdecznie, a naszych Czytelników zapraszamy do zapoznania się z nowościami.

Poznajcie Smyka, Dropsika, Grafita, Prążka, Maksia, Bruna, Psotkę, Oskara, Rafika… To bohaterowie nowych książek, które pojawiły się w naszej bibliotece szkolnej. Przygody małych zwierząt, które pokonują trudności losu, bawią, wzruszają, uczą. Mamy nadzieję, że i Wy pokochacie tych bohaterów z popularnych serii „Zaopiekuj się mną” czy „Kto mnie przytuli”. Serdecznie zapraszamy.

Wśród nowych książek mamy także interesujące i pięknie ilustrowane legendy, bajki i baśnie. Nowości te nas bardzo cieszą, również dlatego, że zbliża się Dzień Postaci z Bajek (5 listopada).

Zachęcamy także do tego, by sięgnąć po „Baśnie po polsku i po angielsku” oraz „Baśnie po angielsku”, które pozwalają nie tylko przypomnieć sobie klasykę tego gatunku, ale umożliwiają szybciej przyswajać słownictwo angielskie, powtarzać gramatykę czy uczyć się wymowy.

plakatPAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Z okazji obchodzonego od 2008r. Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pojawiły się

w naszej szkole gazetki i  plakaty przypominające o tym święcie oraz promujące czytelnictwo.

Informujemy, że hasłem przewodnim tegorocznych obchodów są słowa: „Książka to dopiero

początek”.  Wierzymy, że nasza biblioteka szkolna spełnia Wasze oczekiwania i życzymy sobie dużo

wiernych Czytelników J  Serdecznie zapraszamy!!!

W Bibliotece Szkolnej w Husowie możesz:

– wypożyczyć lektury i książki, które Cię zainteresują,

-zapoznać się z czasopismami dziecięcymi i młodzieżowymi,

– zapytać się o książki, które warto przeczytać lub poznać opinie tych, którzy już je przeczytali,

– porozmawiać o swoich wrażeniach po przeczytaniu książki,

– napisać recenzję książki, która Ci się spodobała,

– zapoznać się z nowościami książkowymi,

– podać swoją propozycję książki, którą chciałbyś przeczytać, a której jeszcze nie mamy w Naszym księgozbiorze,

-rozwijać swoje zainteresowania i poszukać informacji na tematy, które Cię interesują,

– uzyskać pomoc w poszukiwaniu materiałów do sprawdzianu szóstoklasisty i egzaminu gimnazjalnego,

– uzyskać pomoc w poszukiwaniu materiałów do konkursów i  olimpiad,

– zostać wyróżnionym i nagrodzonym za czytelnictwo i współpracę w tworzeniu Naszej Biblioteki,

– wziąć udział w konkursie, akcji czytelniczej lub święcie bibliotecznym,

– spędzić czas w miłej i pełnej życzliwości atmosferze.