Akcje charytatywne
                                                                                                11.02.2014

Dnia 17 stycznia 2013r. Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkół im. Jana Raka w Husowie zakończył oraz podsumował akcje charytatywne prowadzone na terenie szkoły:

1.       W akcji mikołajkowej prowadzonej na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci wzięło udział 15 uczniów Szkoły Podstawowej. Z ofiarowanych darów Fundacja przygotowała paczki mikołajkowe dla pacjentów Hospicjum.

2.       W dniach od 25 listopada do 06 grudnia 2013 r., po raz kolejny w naszej szkole, została przeprowadzona akcja charytatywna „Góra grosza”, organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Tak jak w latach poprzednich, zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych oraz rodzin zastępczych.

Samorząd szkolny podsumował tegoroczną akcję „Góra Grosza”. Zebrano łącznie
7 154
monety na łączną kwotę 243,06 zł. Gratulujemy kl. IV SP, która zebrała najwyższą kwotę.

3.       Już od kilku lat w naszej szkole organizowana jest zbiórka nakrętek typu PET. Akcja prowadzona jest na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży surowca wtórnego zostaną przekazane na leczenie - leki, opatrunki medyczne, rehabilitację dzieci lub sprzęt specjalistyczny dla podopiecznych Fundacji. Uczniowie Zespołu Szkół w Husowie „nakręcili się na pomaganie!”, czego dowodem jest ilość zebranych nakrętek.

Cieszymy się, że razem mogliśmy pomóc dzieciom znajdującym się
w trudnej sytuacji. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za okazaną dobroć serca, życzliwość i bezinteresowną pomoc!

przy Zespole Szkół im. Jana Raka w Husowie

nbspnbsp/html