Aktualności

 

Podręczniki na rok szkolny 2016/2017

 

Dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Raka w Husowie informuje, że podręczniki na nowy rok szkolny zostaną zamówione w szkole dla

·        klas I – V Szkoły Podstawowej

·        klas I i II Gimnazjum.

 

Wykaz podręczników dla klasy VI SP oraz klasy III Gimnazjum, które powinni zakupić Rodzice uczniowie otrzymali przed zakończeniem roku szkolnego.


TRENING POKAZOWY Z ZAKRESU TENISA STOŁOWEGO

 

Dnia 1 lipca 2016 r. (piątek) w Zespole Szkół im. Jana Raka w Husowie w godz. 10.00 – 12.00 w ramach projektu „Profilaktyka poprzez sport – zajęcia sportowo – rekreacyjne dla dzieci i młodzieży” odbędą się zajęcia instruktażowo – pokazowe z zakresu tenisa stołowego. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Trening pokazowy przeprowadzą ...więcejWymiana młodzieży.

Zwiedzanie Budapesztu, poznawanie kultury i kuchni węgierskiej, dyskoteka, wodne szaleństwa na basenach, żywa lekcja historii – rekonstrukcja bitwy z okresu Wiosny Ludów...

To tylko niektóre atrakcje jakie czekały na naszych uczniów podczas czterodniowego pobytu na Węgrzech. Wyjazd organizowany był wspólnie z gimnazjum w Markowej i Urzędem Gminy Markowa i był nagrodą dla najlepszych uczniów za osiągnięcie wysokich wyników w nauce. Udział
w wycieczce wzięło 30 uczniów (po 15 osób ze szkoły w Husowie i Markowej) wraz
z opiekunami oraz kilkuosobowa delegacja Urzędu Gminy Markowa ...więcej


„PROFILAKTYKA POPRZEZ SPORT”: ZAJĘCIA SPORTOWO – REKREACYJNE  DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Z ZAKRESU TENISA STOŁOWEGO

 

 

Stowarzyszenie Dobra Strona Wsi Husów oraz Zespół Szkół im. Jana Raka w Husowie ogłaszają nabór do sekcji tenisa stołowego. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii ...więcej 


 

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Dnia 28 kwietnia 2016 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W eliminacjach udział wzięło 25 laureatów eliminacji gminnych reprezentujących gminy Czarna, Rakszawa, Łańcut, Białobrzegi i Markowa. Gminę Markowa reprezentowało
4 uczestników, w tym aż 3 z Zespołu Szkół im. Jana Raka w Husowie:

     1.       Maksymilian Kot (I grupa wiekowa)

     2.       Aleksandra Wrona (II grupa wiekowa)

     3.       Szymon Lęcznar (II grupa wiekowa)

Eliminacje szczebla powiatowego przebiegały w dwóch etapach: I część pisemna – test, II część ustana, do której zakwalifikowano po 4 uczestników, którzy osiągnęli najlepsze wyniki z prac pisemnych w poszczególnych grupach.

Wielki sukces osiągnęła Aleksandra Wrona kwalifikując się do części ustnej i ostatecznie zajmując II miejsce w II grupie wiekowej.

Do finału eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zakwalifikowali się tylko zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych.

Uczestnicy finału powiatowego wzięli również udział w prelekcji w Sali Edukacyjnej „OGNIK”, gdzie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy z  zakresu zasad bezpieczeństwa i umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożenia.

Serdecznie gratulujemy Aleksandrze Wronie i wszystkim uczestnikom etapu powiatowego oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

galeria zdjęć


Dzień Ziemi 2016

    22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Uroczystość zorganizowaliśmy w dwóch częściach - pierwszą dla uczniów szkoły podstawowej, a drugą dla uczniów gimnazjum.

      W części artystycznej wzięli udział uczniowie klasy VI SP oraz uczniowie klasy I G, a mottem akademii była myśl: " Moja Ziemia - mój dom". Zrealizowany przez nas scenariusz zawierał treści dotyczące w szczególności:

- zanieczyszczeń powietrza, gleby i wody

- globalnego ocieplenia

- problemów związanych z wyczerpywaniem się zasobów naturalnych

- chorób cywilizacyjnych.

      Omawiane zagadnienia ilustrowane były prezentacją multimedialną, która miała znaczący wpływ na odbiór przekazywanych treści. Należy podkreślić, że każdemu z omawianych problemów towarzyszył zestaw praktycznych wskazówek mających na celu wyeliminowanie lub zminimalizowanie zagrożeń.

   Gościem specjalnym akademii był Pan Józef Kisała z Nadleśnictwa w Kańczudze, który w bardzo barwny i sugestywny sposób przedstawił związki człowieka z naturą, a szczególnie lasem, omówił ich rolę w życiu człowieka. Zwrócił nam uwagę, że las należy poznawać, cenić, szanować i kochać. Nasz gość ofiarował do pracowni biologicznej cenne materiały dydaktyczne - książki oraz filmy, za które serdecznie dziękujemy.

        Uważamy, że nasza uroczystość była bardzo pouczająca i inspirująca do działań na rzecz poszanowania i ochrony środowiska. Uświadomiła nam ponadto, jak wiele zależy od nas samych, a przekazane wskazówki będziemy wcielać w życie.

                                                                    Zarząd szkolnego koła LOP

 

                                    
                                                                                              13.04.2016

II Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Fotograficzny "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej"

       6 kwietnia 2016 w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie odbyła się współorganizowana z II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie – II edycja Powiatowego Konkursu Recytatorsko-Fotograficznego "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej”.
     Konkursowi patronowali Stanisław Gwizdak Burmistrz Miasta Łańcuta oraz Adam Krzysztoń Starosta Powiatu Łańcuckiego. Uczestnikami konkursu byli gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych pochodzący z Łańcuta i okolicznych miejscowości   ...więcej
                                                                         


                                                               01.04.2016

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ – ELIMINACJE GMINNE

Dnia 31 marca 2016 r. w Markowej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do rywalizacji zakwalifikowało się 18 uczestników. Konkurs składał się z dwóch części:

·         Teoretycznej w formie testu;

·         Praktycznej w formie wypowiedzi na temat danego sprzętu ratowniczego.

Do etapu powiatowego zakwalifikowało się czterech uczestników, po dwóch z każdej kategorii wiekowej: szkoła podstawowa i gimnazjum.

W eliminacjach powiatowych Zespół Szkół im. Jana Raka w Husowie reprezentować będzie trzech uczestników:

ALEKSANDRA WRONA – I MIEJSCE (gimnazjum) – 45 uzyskanych punktów na 46 możliwych!

SZYMON LĘCZNAR – II MIEJSCE (gimnazjum)

MAKSYMILIAN KOT – II MIEJSCE (szkoła podstawowa)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom eliminacji gminnych i życzymy powodzenia w rywalizacji powiatowej.

zdjęcia


                                                                                                 30.03.2016

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Dnia 23 marca 2016 r. w Zespole Szkół im. Jana Raka w Husowie odobyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do rywalizacji zgłosiło się 60 uczestników. Rywalizacja odbyła się w dwóch grupach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum ...więcej
                                                                                                23.03.2016 


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY – „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM”

Dnia 23 marca 2016  r. w Zespole Szkół im. Jana Raka w Husowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego – „Zapobiegajmy  pożarom”. Nagrody oraz wyróżnienia otrzymały  ...więcej


OGŁOSZENIE

 

DYREKCJA ZESPOŁU SZKÓŁ W HUSOWIE informuje, że od 7–23 marca 2016r. odbędą się  zapisy dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Husowie na rok szkolny 2016/2017.

 

Rodziców i dzieci zapraszamy w godzinach 7.30 – 14.00 do sekretariatu Zespołu Szkół w Husowie.

 

Kartę zapisu można wypełnić w sekretariacie lub pobrać z zakładki dokumenty.                

                Dnia 12 lutego 2016 r. w ZS im. J. Raka w Husowie z okazji walentynek został wystawiony spektakl poetycko-muzyczny „Zawsze jest pora na miłość”. Przedstawienie w ramach projektu edukacyjnego przygotowały uczennice klasy II gimnazjum: Gabriela Szubart, Dominika Wota, Paula Wrona, Faustyna Styś i Maria Wasilewska.

Dziewczyny zaprezentowały utwory poetek XX wieku. Były to wiersze Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej i Wisławy Szymborskiej. Korespondowały z nimi piosenki współczesnych wykonawców. Nad oprawą muzyczną czuwał Filip Naróg. O piękne dekoracje zatroszczyły się uczennice występujące w spektaklu.

                Słuchacze ulegli walentynkowemu nastrojowi potęgowanemu przez płonące świece. Zaproszeni uczniowie, Dyrektorzy ZS i nauczyciele mieli okazję, by podjąć refleksję nad istotą i potęgą miłości, zachwycić się miłosną liryką i ulec czarowi melodyjnych utworów muzycznych.

                Pozostaje nadzieja, że tego typu spotkania zachęcą młodzież do częstszego kontaktu z poezją…
1 lutego 2016r. uczniowie klas III a i IV wraz z wychowawczyniami zaprosiły do szkoły swoje babcie i dziadziów, żeby wyrazić im swoją miłość i podziękować  za dobre serce.                                                                                     

      Szanowni goście, w gronie których znaleźli się również Dyrektorzy ZS, obejrzeli program składający się z dwóch części. Pierwszą część stanowiły Jasełka, natomiast w drugiej znalazły się ciepłe słowa  o osobach, które każdemu dziecku kojarzą się z miłością, troską, serdecznością i wszystkim co dobre, wyrażone wierszem i piosenką.

      Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem, nagradzając wnuczęta gromkimi brawami i słodyczami.

      Po występie uczniowie obdarowali swoje babcie i dziadziów własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Również rodzice stanęli na wysokości zadania, przygotowując smaczny poczęstunek, który zakończył to miłe spotkanie pełne uśmiechów, wzruszeń, radości.
W dniach 25 – 29 stycznia 2016 r. na Podkarpaciu odbyły się VIII obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Uroczystościom patronował Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

                Młodzież Zespołu Szkół im. Jana Raka w Husowie aktywnie włączyła się w działania, których celem było oddanie hołdu Ofiarom masowej zagłady Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie klas trzecich gimnazjum przygotowali gazetkę ścienną oraz plakaty poświęcone powyższej tematyce. 24 gimnazjalistów wzięło udział w konkursie recytatorskim pod hasłem „Pamięci Ofiar Holokaustu”. ...więcej


                                                                                                                                                                                                  
28.01.2016 r.

Dzisiaj uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadzili profesjonalni ratownicy drogowi z Polskiego Związku Motorowego.
Po krótkiej części teoretycznej, przedstawiającej aspekt moralny i prawny dzisiejszego zagadnienia, nadszedł czas na ćwiczenia praktyczne. Każdy uczestnik szkolenia miał możliwość zapoznania się z działaniem urządzenia AED (automatyczny defibrylator). Na przygotowanych fantomach uczniowie przeprowadzali resuscytację krążeniowo-oddechową , a specjalistyczne oprogramowanie czuwało nad prawidłowym przebiegiem ćwiczenia.

galeria zdjęć„Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”

                                                                       ( Seneka Młodszy )

 

5 listopada 2015 r. uczniowie kasy I zostali przyjęci do grona gimnazjalistów.

Pierwsza część uroczystości miała charakter oficjalny. Młodzież klas III udzieliła cennych rad młodszym kolegom, a pani Dyrektor dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów na gimnazjalistów.

Druga część, czyli tradycyjne otrzęsiny, wypełniona była różnego rodzaju konkurencjami, do których przystąpiły dzielne kotki. Zabawa była przednia. Zwycięzcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i tabliczkami czekolady, a przegranym osłodzono gorycz porażki cukiereczkami.

Czyżby to były ostatnie otrzęsiny w gimnazjum??? Czas pokaże, czy oświatę czeka kolejna reforma…


zobacz galerię zdjęć

Ogłoszenie Rady Rodziców ZS w Husowie

 

 

Rada Rodziców Zespołu Szkół w Husowie uprzejmie prosi o wpłaty na potrzeby Rady Rodziców. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na organizację choinki szkolnej (poczęstunek, wodzirej, dyskoteka), Dzień Dziecka, wsparcie wycieczek klasowych (uzależnione od wysokości wpłat), wsparcie zakupu książek.

Wysokość wpłat:

SP -  za pierwsze dziecko – 20 zł.

         za kolejne dzieci – po 10 zł.

 

Gimnazjum -  za pierwsze dziecko – 20 zł.

                          za kolejne dzieci – po 10 zł.

Wpłat można dokonywać na bieżąco u wychowawców klas lub na wywiadówce śródsemestralnej.„Nie święci garnki lepią”

       24 września, korzystając z ostatnich ciepłych dni, wyjechaliśmy na wycieczkę do Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej. W wyprawie wzięli udział uczniowie klas IV – VI. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Program obejmował zwiedzanie zabytkowych budynków i warsztaty rzeźbiarskie. Mogliśmy również „na żywo” zobaczyć jak wygląda wypalanie gotowych naczyń. Wreszcie nadszedł czas, byśmy spróbowali czy rzeczywiście „nie święci garnki lepią”. W trakcie warsztatów nauczyliśmy się  jak pracować z gliną, z pomocą pracowników zagrody udało nam się nawet opanować arkana koła garncarskiego.
        Dumni z wykonanych rzeźb wróciliśmy do domów, a do Medyni na pewno jeszcze wrócimy.

   


galeria zdjęćWYKAZ ZAJĘĆ DODATKOWYCH W ZESPOLE SZKÓŁ W HUSOWIEWykaz podręczników szkolnych na rok szkolny 2015/2016

SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I-III

SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV-VI

GIMNAZJUM

 

 WAŻNE!

        Dyrekcja Zespołu Szkół w Husowie informuje, że podręczniki do klasy I, II i IV Szkoły Podstawowej oraz do klasy I Gimnazjum zostaną zakupione przez szkołę w ramach dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Regulamin wypożyczania darmowych podręcznikówZakończenie roku szkolnego 2014/15 - galeria zdjęć


OGŁOSZENIE

 

  W związku z nowymi przepisami dotyczącymi wpisywania numeru PESEL na legitymacjach szkolnych, prosimy, aby uczniowie zgłaszali się z legitymacjami do sekretariatu szkoły  celem uzupełnienia numeru PESEL.


 

Kolejny już raz kilkunastu uczniów  z klasy I i II gimnazjum wraz z nauczycielami: Anną Goclan i Edytą Czepielewską brało udział w „Pokazach z fizyki”, które odbywają się corocznie w maju w budynku Zespołu Sal Wykładowych Politechniki  Rzeszowskiej. Tematyką tegorocznych pokazów była  między innymi mechanika oraz optyka. Prowadzący pokazy poprzez zabawę wprowadzali prawa fizyki. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali przedstawiane doświadczenia.


zobacz galerię zdjęć


I ŚWIETLICOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

17 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół im. Jana Raka w Husowie w ramach zajęć świetlicowych odbył się I Świetlicowy Turniej Tenisa Stołowego. Do rywalizacji zgłosiło się 18 uczniów Gimnazjum. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców.

 

Kategoria dziewcząt:

I miejsce: PAULA WRONA (KL. I)

II miejsce: KAROLINA SZYLAR (KL. III A)

III miejsce: KLAUDIA PODOLEC (KL. III A)

 

Kategoria chłopców:

I miejsce: JAKUB STYŚ (KL. II B)

II miejsce: DOMINIK SZAL (KL. II B)

III miejsce: BARTOSZ KŁAK (KL. II A)

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

 


W piątkowe popołudnie 12 czerwca 3 DH Dąbrowa brała udział w Hufcowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej, który odbył się w Markowej. Drużynę reprezentowały druhny: Weronika Ciężkal, Weronika Styś, Wiktoria Curkowicz, Patrycja Rak, Wiktoria Mokrzycka, Gabriela Inglot, Gabriela Bojda, Aleksandra Leńczyk, Lidia Trojnar, Antonina Cieszyńska oraz druhowie: Maksymilian Kot, Maciej Wrona i Szymon Lęcznar. Nasza drużyna zaprezentowała dwie piosenki: „Płonie ognisko” i  „Jestem wędrowcem”. Otrzymaliśmy dyplom za udział. W przyszłym roku postaramy się nasz występ uświetnić grą na gitarze.

zobacz galerię zdjęć


Projekty gimnazjalne.

Uczniowie klasy II gimnazjum w ramach projektu wykonali makietę starego kościoła parafialnego w Husowie. Kościół ten z przyczyn technicznych został wyburzony w 2008 roku.
Efekt pracy uczniów jest zaskakujący i wiernie odwzorowuje kształt kościoła.
Pracę wykonali: Kacper Mazurkiewicz, Jarosław Homenda, Mateusz Hawro, Artur Pisarek, Arkadiusz Szal, Patryk Wasilewski.
Opiekun projektu: Grzegorz Szubart.

zapraszamy do obejrzenia zdjęć


INFORMACJA DLA RODZICÓW

 

Informujemy Państwa, że istnieje możliwość uczestnictwa Państwa dzieci
w koloniach  w dniach 23 VII – 7 VII 2015r,  w miejscowości Sarbinów (nad morzem).

 

Warunki uczestnictwa:

- wiek uczestnika 10 – 16 lat

- opłata 550 zł.

- jedno z Rodziców jest płatnikiem KRUS

 

Prosimy o zgłaszanie chętnych do 15 czerwca 2015 roku.


Dzień Patrona

26 maja 2015r. obchodziliśmy Dzień Patrona Zespołu Szkół w Husowie połączony ze 105-tą rocznicą jego śmierci. Obchody zainaugurowała Msza Święta. Następnie wszyscy uczestnicy
i zaproszeni goście udali się do budynku szkoły, gdzie w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia.

I część akademii poświęcona była życiu i twórczości naszego patrona – Jana Raka. Uczniowie klas II i III gimnazjum zabrali uczestników uroczystości na wędrówkę poetyckim szlakiem Jana Raka w scenerii XIX – wiecznej polskiej wsi, przygotowanej przez panie Annę Goclan, Annę Węglarską i Elżbietę Ożóg. Główną część akademii przygotowali państwo Dorota i Marcin Świaccy. Prezentację poetycką uczniów urozmaicił występ kapeli ludowej, złożonej z uczniów, pod przewodnictwem pana Zdzisława Magonia oraz taniec uczniów klasy III b gimnazjum w choreografii pani Agnieszki Kuchy – Kielar.

Po części artystycznej odbyła się IV edycja konkursu historycznego „Husów – moja mała ojczyzna”. Do rywalizacji finałowej przystąpiło pięciu uczestników:

I miejsce – Katarzyna Bembenik

II miejsce – Jakub Choma

III miejsce – Szymon Lęcznar

IV miejsce – Klaudia Słonina

V miejsce – Patrycja Przybylak

Organizatorem konkursu był pan Sławomir Dąbrowski.

Zakończeniem uroczystości było wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie historycznym, na logo szkoły oraz w konkursie plastycznym „Piękna Nasza Gmina cała” promującym walory turystyczne Gminy Markowa. Zwycięzcom nagrody wręczał Wójt Gminy Markowa – pan Tadeusz Bar. Po zakończeniu uroczystości zaproszeni goście udali się do szkolnej galerii, gdzie mogli podziwiać zwycięskie prace w konkursie plastycznym.

zobacz galerię zdjęć z uroczystości


I ŚWIETLICOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DLA UCZNIÓW SP

29 maja 2015 r. w Zespole Szkół im. Jana Raka w Husowie w ramach zajęć świetlicowych odbył się

I Świetlicowy Turniej Tenisa Stołowego. Do rywalizacji zgłosiło się 12 uczestników SP. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców.

 

Kategoria chłopców:

I miejsce: KAMIL STYŚ (KL. VI)

II miejsce: KACPER BARAN (KL. VI)

III miejsce: SEBASTIAN HAWRO (KL. VI)

 

Kategoria dziewcząt:

I miejsce: JULIA PODOLEC (KL. VI)

II miejsce: ADRIANNA TROJNAR (KL. VI)

III miejsce: MILENA BARAN (KL.IV)

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.


W dniach 5-6 maja 2015 r. uczniowie SP i Gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Podróż przebiegła nam bez problemów, pogoda dopisywała. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Sejm i Senat RP, następnie udaliśmy się na Stadion Narodowy, który zrobił na nas duże wrażenie. Po obiedzie udaliśmy się na Stare Miasto, by w promieniach zachodzącego słońca podziwiać najpiękniejsze miejsca stolicy. Na miejsce noclegowe dotarliśmy jadąc metrem i kolejką podmiejską. Ranek powitał nas deszczem. Humory poprawiły nam się w Centrum Nauki Kopernik, gdzie bawiliśmy się do południa. Po pysznym obiedzie zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

                                                                                                                                                                                                                          Opiekunowie: Joanna Lęcznar

Edyta Czepielewska

Agnieszka Kucha – Kielar

Anna Goclan

 

zobacz galerię zdjęć


Laureaci ogólnopolskiej olimpady !!!

Dnia 30 marca 2015 r. odbyła się  Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II, w której udzał brało ponad 5000 uczniów.  Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów Szkoły Podstawowej i 13 uczniów Gimnazjum.

Trzech uczniów Szkoły Podstawowej zostało laureatami tejże olimpiady zajmując następujące miejsca: Szymon Bembenikb - 9, Kacper Baran - 12 i Krystian Korzystko - 13.

Serdecznie gratulujemy !Coca – Cola Cup 2015.

Jak co roku nasi gimnazjaliści uczestniczą w piłkarskim turnieju pod patronatem Coca Coli. W tym roku po raz pierwszy wzięły udział dziewczęta i był to udany debiut. Zajęły w turnieju w Kosinie II miejsce zdobywając 6 punktów przy stosunku bramek 7 -4.Najwięcej bramek zdobyła Karolina Szylar. Nieco gorzej powiodło się chłopcom walczącym w Hyżnem, którzy w 5 drużynowej grupie zajęli  4 miejsce zdobywając  3 punkty przy stosunku bramek 4 -5.


zobacz zdjęcia


Konkurs plastyczny„PIĘKNA NASZA GMINA CAŁA”

 – poświęcony najciekawszym obiektom i najpiękniejszym miejscom naszej Gminy

Regulamin konkursuDzień Ochrony Środowiska     

 
W związku ze zbliżającym się Dniem Ochrony Środowiska (5 czerwca) Szkolne Koło LOP zachęca wszystkich uczniów SP i Gimnazjum do udziału w konkursach:
więcej...     „ Działo się to w kraju baśni,

gdzie się bardzo różnie dzieje,

a najczęściej jest tak właśnie,

jak naprawdę nigdy nie jest…”

 

20.03.2015 r. o godzinie 9.30 w Ośrodku Kultury w Husowie uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej przedstawili teatrzyk pt. „Śpiąca Królewna”. Dzieci miały okazję zaprezentować się nie tylko młodszym kolegom i koleżankom, ale również zaproszonym gościom. Widowni bardzo podobała się gra młodych aktorów oraz piękne stroje przygotowane przez rodziców. Dzieci mogły się przekonać, że dobro zawsze zwycięża, a ludzie stają się wtedy szczęśliwi. Po występie Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Husowie doceniła wkład pracy dzieci włożony przygotowanie przedstawienia.  

Zachęcamy do odwiedzenia galerii w celu obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 

 


Wieczór z Samorządem Uczniowskim


Pierwszy dzień wiosny w tym roku wypadł w sobotę (21 marca), dlatego popularny Dzień Samorządu zorganizowany został dwa dni wcześniej (19 marca)  w czwartek ……. wieczorem. Pod hasłem „ Na sportowo i filmowo”, zajęcia odbywały się w trzech miejscach: na sali gimnastycznej odbywał się turniej siatkówki, w sali nr 30 grano w tenisa stołowego, a w sali 11 miała miejsce projekcja filmów. Dla osłodzenia nastrojów dziewczęta z klasy III gimnazjum upiekły ciasteczka. Najlepszym zespołem w turnieju siatkarskim (brało udział 6 drużyn) została drużyna o dźwięcznej nazwie Białe Orły.  

 

PS. Dochód z ciasteczek został przeznaczony na pomoc chorej koleżance Izie z Manasterza, ponadto przeprowadzono zbiórkę pieniężną na ten cel.


zdjęcia (A. Blajer, G. Blajer)


OGŁOSZENIE

Dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Raka w Husowie ogłasza zapisy do klasy pierwszej szkoły podstawowej dla dzieci  z roczników 2008 i 2009 na rok szkolny 2015/2016.

Terminy zapisu: od 25 marca 2015 r. do 10 kwietnia 2015r.  w godzinach 7.30 – 14.00 w sekretariacie Zespołu Szkół  w Husowie.

Kartę zapisu dziecka można wypełnić na miejscu lub pobrać ze strony internetowej szkoły.


Świadomy wybór – mądry wybór.

 

Wybór przyszłej szkoły to decyzja, która może mieć wielki wpływ na dalsze życie. W ramach preorientacji zawodowej uczniowie trzecich klas gimnazjum mieli okazje poznać ofertę szkół technicznych z Rzeszowa i Łańcuta. 5 marca gimnazjaliści brali udział w III Salonie Edukacji Technicznej i Zawodowej odbywających się w rzeszowskim Zespole Szkół Mechanicznych.

Swą ofertę przedstawiały tam następujące rzeszowskie szkoły: Zespół Szkół Energetycznych, Zespół Szkół Spożywczych, Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Elektronicznych, Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego. Pokazy i stanowiska szkół były przedstawione w barwny i ciekawy sposób i niewątpliwie szkoły te przestały być dla naszych uczniów anonimowe.

Dzień później trzecioklasiści zwiedzali łańcuckie Centrum Kształcenia Praktycznego i Zawodowego,
w którym to praktyki mają szkoły techniczne i zawodowe z powiatu łańcuckiego. Świeżo wyremontowane budynki i znakomicie wyposażone pracownie (koszt ok. 17 milionów złotych dzięki współfinansowaniu z funduszy unijnych) zrobiły niesamowite wrażenie na naszych uczniach. Warsztaty diagnostyczne, stanowiska spawalnicze, pracownie projektowe, maszyny i tokarki numeryczne niewątpliwie potrafią przy pomocy fachowych nauczycieli doskonale przygotować do wykonywania przyszłego zawodu i zdobycia zawodowych kwalifikacji.

Świadomość i wiedza na temat okolicznych szkół ponadgimnazjalnych jest wśród naszych uczniów coraz większa, ale wybór wcale nie należy do łatwych.

 

PS. Wracając z rzeszowskich Targów Edukacyjnych, młodzież zostawiła zebrane przez naszych uczniów nakrętki w Podkarpackim Hospicjum Dziecięcym. Dziękujemy wszystkim darczyńcom
i prosimy o jeszcze.

     

   


W dniach 20 -22 lutego 2015 roku 16 harcerzy z naszej szkoły uczestniczyło
w zimowym biwaku Hufca Łańcut. Harcerki i harcerze zostali zakwaterowani w salach lekcyjnych  ILO w Łańcucie.

W pierwszym dniu rywalizowali z innymi harcerzami w grze zwanej Ślimak,
w której zastęp dziewcząt zajął I miejsce, a chłopców IV. Po kolacji spotkali się
z pozostałymi uczestnikami biwaku  na świeczkowisku, które trwało do godz. 2145.

W sobotę po śniadaniu wyruszyli na grę terenową, która rozpoczęła się na strzelnicy. Po oddaniu strzałów do tarczy, otrzymali mapy Łańcuta ...więcej

     


      Dnia 19 lutego 2015 r. uczniowie z grupy teatralnej Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie zaprezentowali gimnazjalistom naszej Szkoły spektakl poświęcony profilaktyce alkoholizmu.

   Przedstawienie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy w ciszy i skupieniu śledzili przebieg zdarzeń na scenie.

     Podziwiali grę aktorską i talenty wokalno-muzyczne starszych kolegów, m.in. absolwenta tutejszego gimnazjum – Tomasza Bały. Mamy nadzieję, że przesłanie spektaklu na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.


OGŁOSZENIE

 

Dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Raka w Husowie informuję, że zmiany ulegają godziny odjazdu autobusu dla uczniów Gimnazjum w Husowie w poniedziałki i wtorki w drugim semestrze roku szkolnego 2014/2015.

Szkoła oferuje uczniom zajęcia dodatkowe na ósmej godzinie lekcyjnej. Każdy uczeń ma możliwość wyboru zajęć zgodnie ze swoim zainteresowaniem.

Odjazdy autobusu z Husowa:

Poniedziałek – 13.50, 14.35

Wtorek – 13.00, 14.35

Środa, czwartek, piątek – odjazdy autobusu bez zmian.

  


10 lutego 2015 roku w Zespole Szkół im. Jana Raka w Husowie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zakończenia remontu budynków szkolnych.

        Pani Dyrektor Halina Harmuszkiewicz przywitała zebranych  gości m. in. Wójta Gminy Markowa,  Księdza Proboszcza Parafii Husów, pracowników Gminy Markowa i ZEAPO, pracowników Przedszkola nr 1 i nr 2 w Husowie, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Husowie, przedstawicieli Rady Rodziców, emerytowanych nauczycieli, radę pedagogiczną, emerytowanych i obecnych pracowników szkoły. Następnie Pani Dyrektor podziękowała za wsparcie i wyraziła wdzięczność wszystkim tym, którzy przyczynili się do przeprowadzenia remontu. Zachęciła przybyłych gości do tego, by sami ocenili efekty kilkumiesięcznych prac. Głos zabrał także Wójt Gminy Markowa – Tadeusz Bar, a Ksiądz Proboszcz Parafii Husów- Stanisław Tokarz- poświęcił wyremontowaną część szkoły oraz udzielił błogosławieństwa. Goście odsłuchali także utworów muzycznych
w wykonaniu uczniów naszej szkoły- Izabeli Szpytmy oraz Kacpra Barana. Po krótkim występie muzycznym zebrani skorzystali z poczęstunku, przeszli po odnowionej części szkoły, by zobaczyć wyremontowane korytarze i sale lekcyjne.  

Mamy nadzieję, że był to czas spędzony w miłej, przyjaznej atmosferze i wszyscy obecni dobrze się bawili.


OGŁOSZENIE

Dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Raka w Husowie zawiadamia, że  29 stycznia 2015 roku (czwartek) odbędzie się wywiadówka.

 

Szkoła Podstawowa – godzina 16.00

Gimnazjum – godzina 17.00

Prosimy Rodziców o uczestnictwo w wywiadówce.Rycerze w Husowie !!!

 

                19 stycznia 2015 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Husowie można było zobaczyć niecodzienną walkę z udziałem rycerzy. Nie, nie wynaleziono jeszcze wehikułu czasu, średniowiecznych wojowników mogliśmy zobaczyć dzięki grupie rekonstrukcyjnej „Rekonstrukto”. Podczas niecodziennej żywej lekcji historii uczniowie naszej szkoły poznawali życie, obyczaje i broń średniowiecznej społeczności. Barwna i ciekawa opowieść okraszona pokazami walk, konkurencjami sprawnościowymi bardzo podobała się licznie zgromadzonym widzom. Można było podziwiać zbroje płytowe, miecze, inne rodzaje broni (np. buzdygan),  chorągwie, dyby, narzędzia tortur. Nad bezpieczeństwem rycerzy, licznie zgromadzonych giermków i dam dworu czuwał rycerz Sławko z Rzeszowa herbu Dąbrowa.

PS. Obecnie prowadzone są negocjacje w sprawie wypożyczenia dybów i innych narzędzi tortur w celu podniesienia dyscypliny w naszej placówce.


OGŁOSZENIE
   

Rada Rodziców Zespołu Szkół w Husowie ogłasza, że 24 stycznia 2015 roku odbędzie się zabawa choinkowa dla uczniów:

Od godziny 13.00 do 16.30  - klasy I – V SP

Od godziny 17.00 do 21.00  - klasa VI SP, klasy I – III G

Za dowóz dzieci na imprezę i odebranie ich po zakończeniu zabawy choinkowej odpowiedzialni są Rodzice.

                                                               Rada RodzicówOGŁOSZENIE

         W związku z zakończeniem prac remontowych w budynku głównym Zespołu Szkół w Husowie od 7 stycznia 2015 roku ulega zmianie rozkład jazdy autobusu dla uczniów dojeżdżających Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Tarnawki.

Wyjazd – godzina 7.00 (z przystanków w Tarnawce)

Powrót – godzina 13.00 i 13.50 z Husowa

 

Klasa Ib i II Szkoły Podstawowej (Filia) od 7 stycznia 2015 roku zaczynają lekcje od godziny 8.00

 

                                                                           Dyrekcja ZS w Husowie

 

Informacja dla rodziców

               

Szanowni Rodzice!

              W związku z przerwą Świąteczną, dyrekcja Zespołu Szkół w Husowie informuje, że w razie konieczności istnieje możliwość zorganizowania zajęć wychowawczo - opiekuńczych w szkole. 

       Zgodnie z regulaminem szkoły prosimy o zgłaszanie uczniów z tygodniowym wyprzedzeniem, tj. do 15 grudnia 2014 roku.

„Nalejcie wosku na wodę,

Ujrzycie swoją przygodę.”

                Zbliża się wigilia uroczystości świętego Andrzeja – tradycyjne andrzejki.  Uczniowie szkoły podstawowej także chcą uchylić rąbka tajemnicy swojej przyszłości. 27 listopada w szkole w Tarnawce zorganizowane zostały andrzejki, w których  wzięły udział klasy IV-VI, a także przedszkoli i pierwszoklasiści. Nie zabrakło tradycyjnego lania wosku i ustawiania butów, można było poznać swój przyszły zawód a nawet imię męża czy żony. Wróżby zostały przygotowane i przeprowadzone przez profesjonalne wróżki i wróżbitów z klas IV – VI. Wykorzystaliśmy również ostatnią okazję przed rozpoczynającym się w niedzielę Adwentem, by potańczyć. Imprezę należy uznać za bardzo udaną.

zobacz zdjęcia
Próbny sprawdzian klas szóstych.

18 listopada  2014 roku w naszej szkole odbył się próbny sprawdzian umiejętności uczniów klas VI. Po raz pierwszy przebiegał on według nowych zasad zgodnych z wytycznymi określonymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, jakie będą obowiązywały w kwietniu 2015 roku.
Szóstoklasiści pisali test podzielony na dwie części. Pierwsza z nich trwała 80 minut i sprawdzała stan wiedzy i umiejętności z języka polskiego oraz matematyki. Natomiast po 45-minutowej przerwie uczniowie przystąpili do drugiej części sprawdzianu, tym razem z języka angielskiego. Trwała ona 45 minut, podczas których uczniowie zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami sprawdzającymi umiejętności zarówno słuchania, jak i czytania w języku angielskim.
Celami przeprowadzenia sprawdzianu były jak zwykle sprawdzenie przygotowania do sprawdzianu po ukończeniu szkoły podstawowej, sprawdzenie poziomu wymaganych umiejętności oraz wnioski dla uczniów i nauczycieli do dalszej pracy. Kolejny próbny sprawdzian odbędzie się 17 grudnia 2014 r.

Powodzenia

zobacz arkusz sprawdzianu (pdf)


zdjęcia

Pasowanie na ucznia 

Dnia 14 listopada 2014 r., o godz 11.00 w Filialnej Szkole im. M. Konopnickiej w Tarnawce, odbyło się pasowanioe na przedszkolaka i ucznia klasy pierwszej. W uroczystości wzieli udział również rodzice.
Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały krótką akademię, otrzymały pamiątkowe dyplomy. Uroczystość zkończyła się poczęstunkiem, który przygotowali rodzice.

zdjęcia
Otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum

13 listopada 2014 r., jak co roku, w naszej szkole odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych gim. Organizatorami imprezy były kl. III a,b gim wraz z wychowawcami. O godz. 09.35 na sali gimnastycznej rozpoczęły się zawody, podczas których każda grupa musiała się zaprezentować oraz wziąć udział w kilku konkurencjach. Wyczyny zawodników oceniało jury. Zwycięzcą otrzęsin została grupa I (czerwoni) w nagrodę otrzymali wolny wstęp na dyskotekę oraz dzień bez pytania,kartkówek itp


zdjęciaPolska Niepodległa

11 listopada 2014 roku cała Polska obchodziła 96 rocznicę odzyskania niepodległości.
Dzień później w naszej szkole odbyła uroczysta akademia poświęcona temu wydarzeniu. Prezentowany był montaż słowno-muzyczny pod kierownictwem p. Zdzisława Magonia. Następnie wyświetlony był pokaz multimedialny przedstawiajacy najważnmiejsze wydarzenia związane z historią naszego kraju. Całą uroczystość zakończył Polonez zatańczony przez klasy trzecie. W przygotowaniu uroczystości pomagali również p. Agnieszka Kucha-Kielar, p. Edyta Czepielewska, p. Anna Goclan oraz p. Sławomir Dąbrowski.

zdjęcia

Spotkanie z rodzicami

W dniu 18 listopada odbędzie się wywiadówka wg poniższego harmonogramu:
- godz. 16.00 - Szkoła Podstawowa
- godz. 16.30 - GimnazjumKu pamięci…
 
Dni 1 i 2 listopada w tradycji chrześcijańskiej kojarzą się z pamięcią o zmarłych i opieką nad ich ziemskimi pochówkami. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili 29 października grobowce osób związanych z naszą placówką. Gimnazjaliści posprzątali, ozdobili kwiatami i zaświecili znicze na grobowcu patrona Jana Raka, oraz na grobowcu ostatnich właścicieli Husowa rodziny Oborskich.

zdjęciaFilialna Szkoła w Tarnawce

Rodzice z dziećmi w obecnym roku szkolnym uczestniczą w akcji zbierania makulatury i butelek typu PET na budowę studni w Sudanie Południowym. Obecnie zbierane są środki na studnię im. Św. Jana z Dukli.


Dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w akcji zorganizowanej przez CARITAS "Tornister pełen uśmiechu" i otrzymały plecaki do szkoły z wyposażeniem. Finał tej akcji odbył się 24 sierpnia 2014 r. w Przemyślu.
Nagroda w konkursie Delta Max - wyjazd  do kina

 15 października br. zorganizowany został wyjazd do kina Helios w Rzeszowie na film
w reżyserii Jana Komasy "Miasto 44".
W zorganizowanym wyjeździe brało udział 28 gimnazjalistów. Czternastu z nich, jako laureaci konkursu Delta Max, udział w tej imprezie mieli zapewniony bezpłatnie.

Opiekunami wyjazdu byli pan Sławomir Dąbrowski i p. Tomasz Cierpisz.

W listopadzie planowany jest wyjazd do kina dla uczniów Szkoły Podstawowej.

75 rocznica powstania struktur Polskiego Państwa Podziemnego.

 

        27 września w całej Polsce obchodzono 75 rocznicę powstania struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Inicjatorem tej akcji był Instytut Pamięci Narodowej. Pamięć o tym wydarzeniu czczona była w większości polskich szkół. Również nasza placówka o niej nie zapomniała. Na godzinach wychowawczych ...więcej

                                                                                      


 
Zawody sportowe

                                                                                              

        Dnia 26.09.2014 w Łańcucie odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe.  Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Bembenik, Weronika Ciężkal, Karolina Hundz ...więcej

                                                                                      


 
 
Inauguracja roku szkolnego
                                                                                                29.08.2014

 

Uroczysta inauguracja roku szkolnego rozpocznie się 1 września o godzinie 8.00 Mszą Świętą w kościele w Husowie dla wszystkich uczniów.

Spotkanie organizacyjne dla uczniów, nauczycieli i rodziców odbędzie się ...więcej
                                                                                       
Wyprawka szkolna
                                                                                                12.08.2014

Zarządzenie Wójta Gminy Markowa w sprawie ustalenia terminu składania wniosków
o udzielenie pomocy finansowej w ramach rządowego programu pomocy uczniom
w 2014 r. "Wyprawka szklolna" ...więcej

                                                                                      

Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/15

klasy 1 - 3 Szkoła Podstawowa

klasy 4 - 6 Szkoła Podstawowa

klasy I - III Gimnazjum
P
Rok szkolny 2014/2015
nbspnbsp/html