Drugie śniadanie klasy 5b – „Jedz kolorowo”

By | 12 czerwca 2019

W dniu 07.06. 2019 roku uczniowie klasy 5b przygotowali dla siebie II śniadanie w czasie zajęć z techniki. Odbyło się to w ramach realizacji treści programowych z przedmiotu technika w dziale o zdrowym odżywianiu się.

Podejmując taką formę lekcji Nauczyciel uznał, że będzie ona najlepszym podsumowaniem treści dotyczących zdrowego odżywania się i jednocześnie możliwością na wzrost samodzielności uczniów i poprawienie ich umiejętności w przygotowywaniu posiłków.

Jak zaznaczono w tytule, kanapki były bardzo urozmaicone i kolorowe, tzn. zawierały dużo warzywnych, świeżych dodatków, co zgodnie z piramidą żywienia powinno być zawsze obecne na naszych stołach.

O tym, że śniadanie smakowało wszystkim i naprawdę było kolorowe niech świadczą załączone do tej relacji zdjęcia.

Zrelacjonował:

Marek Kochmański.