Wyjazd do Rzeszowa klas czwartych – egzamin praktyczny na kartę rowerową

By | 12 czerwca 2019

W dniu 05.06.2019 roku klasy 4a i 4b pod opieką nauczycieli: Marka Kochmańskiego i Grzegorza Szubarta, udały się z wycieczką do Rzeszowa, której główny celem był praktyczny egzamin na kartę rowerową. Ostatecznie pojechało 24 uczniów. Osobny transport przewiózł ich rowery.

Na specjalnie przygotowanym miasteczku rowerowym uczniowie mogli ćwiczyć swoje umiejętności jazdy na rowerze, jak również stosować w praktyce poznane wcześniej przepisy ruchu drogowego.

Na początku przewidziano czas na trenowanie umiejętności i zapoznanie się z trasami przejazdów. Następnie uczniowie zaliczali pojedynczo egzamin praktyczny pod nadzorem nauczycieli, którzy skrupulatnie analizowali przestrzeganie odpowiednich przepisów.

Niestety, niektórzy nie dali rady zdać egzaminu za pierwszym podejściem, ale poradzili sobie w następnych terminach.

Uczniowie, jak można było usłyszeć, bardzo pozytywnie ocenili ten wyjazd a w szczególności realistyczność i wyposażenie miasteczka rowerowego, co można również ocenić oglądając zdjęcia dołączone do niniejszej relacji.

Obyło się bez kraks i upadków, zatem wszyscy zdrowi wrócili do szkoły.

Zrelacjonował:

Marek Kochmański (organizator wyjazdu)