Pasowanie na ucznia

By | 5 listopada 2019

Rozpoczęcie nauki w szkole jest bardzo ważnym momentem w życiu każdego dziecka.
Najmłodsi z niecierpliwością czekali na dzień, w którym staną się prawdziwymi uczniami i poprzez pasowanie zostaną włączeni do społeczności szkolnej. W tym roku dzień ten był szczególnie uroczysty, ponieważ 18 października Szkoła Podstawowa w Husowie świętowała Dzień Patrona. W obecności zaproszonych gości, wszystkich nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, aktorskie, wokalne i ruchowe. Wykazali się również wiedzą podczas rozwiązywania zagadek, umiejętnością układania wyrazów z sylab i poprawnością liczenia.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia, którego dokonał wicedyrektor pan Marek Ożóg poprzez symboliczne dotknięcie lewego ramienia ołówkiem. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Husowie.

Na zakończenie uczniowie klasy pierwszej otrzymali od wicedyrektora pamiątkowe dyplomy, a członkowie Samorządu Szkolnego przypięli im plakietki z wizerunkiem patrona szkoły, ufundowane przez panią dyrektor Halinę Harmuszkiewicz. Nie zabrakło też życzeń i słodkości od pani dyrektor przedszkola Małgorzaty Bącal i pani Katarzyny Wrony oraz wychowawczyni. Miłą niespodzianką był prezent od rodziców, w postaci „Kuferka Rozmaitości”, zawierający wiele przydatnych w pracy uczniowskiej przyborów, a także tort z fajerwerkami, który czekał na pełnoprawnych pierwszoklasistów w odświętnie przystrojonej sali.

Jesteśmy pewni, że ten pełen wrażeń dzień na długo pozostanie w pamięci najmłodszych uczniów. Życzymy im samych sukcesów w nauce, dużo radości i satysfakcji z odkrywania tajemnic świata.