Narodowe Czytanie 2020

By | 14 września 2020

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana  lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W tym roku wspólnie czytamy „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

         Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji

Również nasz Szkoła, podobnie jak w zeszłym roku, włącza się w akcję Narodowego Czytania, jednak ze względu na panujące ograniczenia będzie ona miała nieco inny charakter. Akcja rozpocznie się 15 września i potrwa przez tydzień. Fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego przedstawią uczniowie klas 7 i 8, będziemy mogli je oglądać na stronie naszej Szkoły i szkolnym fanpage’u. Finał przedsięwzięcia nastąpi w poniedziałek 21 września , w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności- on-line.

Zapraszamy do  uważnego oglądania prezentowanych filmików! Chętni uczniowie  będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat lektury  w czasie krótkiego konkursu, który odbędzie się  15 września.

 

 

Narodowe Czytanie 2020- Balladyna Juliusza Słowackiego.
Czytają: Daria i Dagmara Ślęk jako Skierka i Chochlik, w roli Goplany wystąpiła Marlena Kontek.