„DaF-Kenner drehen einen Clip”

Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Raka w Husowie: Aleksandra Blajer, Gabriela Blajer, Aleksandra Wrona, Gabriela Żyga, Paulina Hawro, Kamila Kuźniar, Bartosz Kłak i Jakub Bembenik wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „DaF-Kennerdreheneinen Clip”, zorganizowanym przez Wydawnictwo Szkolne PWN, Goethe Institut, Fundację Współpracy Polsko – Niemieckiej oraz Ambasadę Szwajcarii.

Zadanie konkursowe polegało na:

Ø  zapamiętaniu tekstu oraz zaśpiewaniu piosenki w języku niemieckim, wybranej z podanej na stronie konkursu listy;

Ø  przygotowaniu aranżacji, nawiązującej do treści piosenki;

Ø  przygotowaniu teledysku z udziałem wszystkich uczestników grupy konkursowej.

Zespół wykonał utwór pt. „Ich habe Hunger”.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów nauką języka niemieckiego oraz doskonaleniem umiejętności językowych, pogłębienie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych, poznanie kultury, rozwijanie umiejętności twórczych, artystycznych, organizacyjnych oraz umiejętności pracy w zespole.

Praca konkursowa otrzymała bardzo wysokie oceny i znalazła się w gronie piętnastu najlepszych teledysków wybranych spośród ponad trzystu utworów zgłoszonych w kategorii szkół gimnazjalnych.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.

Obejrzyj nasz teledysk w jakości HD