PODSUMOWANIE I SEMESTRU W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

By | 14 kwietnia 2018

Statystyki

• Księgozbiór biblioteki w roku szkolnym 2017/2018 wzbogacił się o nowe książki:

60 sztuk- lektury dla klasy IV sp

6 sztuk – książki popularnonaukowe

33 sztuki – dary książkowe od czytelników

• W I semestrze roku szkolnego 2017/2018 w naszej bibliotece wypożyczono 540 książek. Średnia wypożyczeń na ucznia wynosi 2,78, dzienna średnia wypożyczeń – 13,5.
  • Rekordowa liczba wypożyczeń miała miejsce 9 stycznia. Wypożyczono w tym dniu 62 książki.
  • Najlepsi czytelnicy:
  1. I, IIIa, IIIb

Curkowicz Jakub ( Ia)

Zielińska Klaudia ( IIIa)

Wrona Wiktoria (IIIa)

Gargała Anna (IIIb)

Wrona Karina ( IIIb)

1. IV-VII

Okrzeszowska Anna (IVa)

Podolec Wiktoria (IVb)

Daniel Paulina (V)

Kluz Zuzanna (V)

Kwolek Klaudia (V)

Hawro Roksana (VI)

II, III GIM

Figiela Wiktoria (II)

Magoń Jakub ( III)

Styś Julia (III)

Wydarzenia i lekcje biblioteczne

• W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przeprowadzono dla uczniów klas IIIa i IIIb lekcje biblioteczne pt. „Biblioteka- dobre miejsce dla człowieka. Słowniki i encyklopedie – uczymy się z nich korzystać”.
  • 26 października uczniowie klasy I sp zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki. Uroczyste pasowanie zostało poprzedzone lekcją o korzystaniu z księgozbioru, szanowaniu książek i poprawnym zachowywaniu się w bibliotece.
  • Biblioteka szkolna włączyła się w organizację konkursu recytatorskiego poezji patriotycznej
    (przygotowania uczniów, dekoracje, udział w pracach jury). Konkurs odbył się 8 listopada.
  • W grudniu przeprowadzono z klasami IVA i IVB zajęcia biblioteczne: Tytułu i autora nie pamiętam, ale okładka była zielona, czyli o tym, jak korzystać z księgozbioru biblioteki szkolnej.
  • W styczniu skoncentrowano się na promowaniu akcji „Wyzwanie czytelnicze 2018” .

Przeprowadzono także zajęcia biblioteczne:

IVA – Moje zainteresowania czytelnicze

VI – Związki frazeologiczne – zabawy edukacyjne

VII – „Ludzie ludziom zgotowali ten los” (W ramach X obchodów Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu).

Słowem i obrazem – gazetki i wystawki biblioteczne

• Dbano systematycznie o wystrój pomieszczeń bibliotecznych, promowano nowości książkowe i czasopisma edukacyjne, organizowano wystawki tematyczne .
  • Pod opieką naszej biblioteki pozostają trzy gazetki ścienne. Pojawiają się na nich materiały edukacyjne i informacyjne (np. Rok 2018 rokiem…, Dzień Anioła), wychowawcze ( np. Jakie korzyści wynikają z głośnego czytania dziecku? ) czy promujące czytelnictwo (np. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, Dlaczego sławni ludzie czytają?).