Klasy V w Bieszczadach

By | 4 czerwca 2019

17 maja 2019 uczniowie klasy Va i Vb wzięli udział w wycieczce, której trasa prowadziła
w malownicze Bieszczady .Pogoda i humory dopisywały . Naszą wyprawę rozpoczęliśmy w Uhercach Mineralnych , gdzie czekała  nas  przejażdżka drezynami  rowerowymi . Następnie zawitaliśmy do Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła , gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z ginącymi zawodami.  Mogliśmy samodzielnie utoczyć garnek, upiec proziaki tradycyjnym wiejskim piecu  i nauczyć się zasad przedwojennej kaligrafii. Dzięki nowoczesnej sali audiowizualnej przenieśliśmy się w czasie, by poznać tajemnice, które kryją dawne Bieszczady. Dodatkową atrakcję stanowiły fotoplastykony, żywe zdjęcia, okna 3D i aplikacje , które pomagały sprawdzić zdobytą wiedzę.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była oczywiście Solina. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Miniatur w Ośrodku Caritas w Myczkowcach i pożegnaliśmy  malownicze Bieszczady .