Otrzęsiny klasy I

By | 4 grudnia 2016

Dnia 03.11.2016 roku o godzinie 10.05 odbyły się w naszym Gimnazjum „otrzęsiny” klasy pierwszej.

Wielu uważa, że przyjęcie pierwszaków do braci gimnazjalnej to nie lada wydarzenie. Pomaga im przejść chrzest bojowy, by mogli stwierdzić: ,,Pierwsze koty za płoty”

Staraliśmy się zadbać o to, aby zabawy mogły rozweselać, uczyć, a nie uwłaczać godności ucznia.

Miały miejsce następujące konkurencje:

1. Zjadanie jabłka na czas.
  2. Picie wody z użyciem łokci.
  3. Kalambury
  4. Rozpoznawanie smaków.
  5. Rzucanie piłeczką do celu.
  6. Chwalenie się wiedzą o swoim wychowawcy .
  7. Projektant mody.
  1. Test na inteligencję.
  2. Stolik makijażu.

Rywalizacja pomiędzy dwoma grupami klasy pierwszej była bardzo wyrównana i zakończyła się prawie remisowym wynikiem. Po ukończeniu ostatniej konkurencji mogliśmy stwierdzić, że wszyscy przeszli pomyślnie przez trudny ,,gąszcz” fizycznych, psychicznych i intelektualnych zadań, aby stać się nareszcie ,,prawdziwymi uczniami gimnazjum”.

Otrzęsiny te prawdopodobnie przejdą do historii, chociażby z tego tytułu, że gimnazja mają zniknąć z wykazu szkół w Polsce.

Po reakcjach uczniów klasy I i pozostałych gimnazjalistów a także nauczycieli uznajemy, że nasz scenariusz zapewnił niezłą zabawę zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

Zadbaliśmy również w naszym scenariuszu o część bardziej oficjalną. To znaczy pod koniec uroczystości uczniowie klasy pierwszej złożyli wobec flagi państwowej i w obecności pana dyrektora Marka Ożoga uroczyste ślubowanie o poniższej treści:

1. Będę godnie reprezentować swoją szkołę w każdej sytuacji i miejscu. Ślubuję 2. Wykorzystam w pełni przeznaczony czas na naukę i rzetelną pracę nad poszerzeniem wiedzy i umiejętności. Ślubuję
  2. Będę okazywać szacunek nauczycielom i innym pracownikom szkoły. Ślubuję 4. Będę troszczyć się o mienie i estetyczny wygląd mojej szkoły. Ślubuję 5. Będę szanować poglądy i przekonania moich koleżanek i kolegów. Ślubuję 6. Będę dbać o piękno mowy ojczystej i wyrażać się w sposób kulturalny. Ślubuję 7. Poświęcę swój czas i umiejętności na rozsławienie imienia mojej szkoły. Ślubuję 8. Zdobytą wiedzę i umiejętności, jak najlepiej wykorzystam dla dobra naszej Ojczyzny. Ślubuję.

Scenariusz uroczystości został opracowany prze uczniów klasy III gimnazjum pod kierunkiem wychowawcy Marka Kochmańskiego.

Wszystkie konkurencje przygotowali i przeprowadzili uczniowie klasy III.

„Otrzęsiny” zrelacjonował Marek Kochmański.