DYKTANDO SIENKIEWICZOWSKIE

By | 30 listopada 2016

Sejm RP ogłosił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. W związku z tym I LO w Łańcucie, które nosi imię autora Trylogii, zorganizowało w ramach obchodów Dnia Patrona Dyktando Sienkiewiczowskie.

Konkurs przeznaczony był dla młodzieży gimnazjalnej z powiatu łańcuckiego i okolic. Pierwszy etap odbył się 15 listopada 2016 r. W naszej Szkole wzięło w nim udział 11 uczniów. Najlepiej dyktando napisali KAMILA MAC z kl. III, GABRIELA BOJDA z kl. I oraz JAKUB MAGOŃ z kl. II i to oni reprezentowali Gimnazjum w Husowie na finale konkursu w I LO w Łańcucie dnia 29 listopada 2016 r.

Po napisaniu dyktanda wszyscy jego uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w głównych uroczystościach Dnia Patrona, które uświetnił swoją obecnością Starosta Powiatu Łańcuckiego, p. Adam Krzysztoń. Młodzież z I LO zaprezentowała scenki z życia Henryka Sienkiewicza oraz kabaretowe wersje przygód bohaterów polskiego Noblisty.

Wreszcie nadszedł moment ogłoszenia wyników i okazało się, że I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobyła uczennica naszej Szkoły GABRIELA BOJDA. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni z wszystkich naszych uczestników, którzy dzielnie walczyli w inspirowanych twórczością Litwosa potyczkach z ortografią.