XV Konkurs Biologiczno-Ekologiczny z Elementami Zrównoważonego Rozwoju w I LO w Łańcucie

By | 22 kwietnia 2018

6 kwietnia 2018 roku w Łańcucie odbył się XV Konkurs Biologiczno-Ekologiczny z Elementami Zrównoważonego Rozwoju. Konkurs jest organizowany pod patronatem Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Starostwa Powiatowego w Łańcucie.

Uczestnicy konkursu walczyli o zwycięstwo w dwóch kategoriach:

– konkursie wiedzy

– konkursie na najlepszą prezentację multimedialną – w tym roku dotyczącą smogu i jego zagrożeń.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Gabriela Inglot z klasy IIIG, która zdobyła I miejsce w konkursie wiedzy otrzymując w nagrodę  wysokiej klasy mikroskop oraz wyróżnienie za prezentację nagrodzone albumem przyrodniczym.

Zwycięstwo w tym konkursie jest pięknym zwieńczeniem zmagań w innych konkursach, w których brała udział Gabrysia od IV klasy szkoły podstawowej. Najważniejszymi z nich były konkursy organizowane przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, a w nich Gabrysia była finalistką w klasie VI w konkursie przyrodniczym, w klasie I i II G uczestniczyła w etapie rejonowym, zaś w klasie IIIG ponownie została finalistką konkursu biologicznego.

Należy podkreślić, że w parze z tymi sukcesami szła wytężona, systematyczna i wieloletnia praca, bez której ich osiągnięcie nie byłoby możliwe.

Jednak przykład Gabrysi uczy, że warto mieć pasje i zainteresowania, warto je rozwijać i poświęcać im swój czas. Nagrodą za wysiłek, którą można nazwać bezcenną jest osiągnięta wiedza oraz własny rozwój.

Gabrysi serdecznie gratulujemy sukcesów i czekamy na jej naśladowców.