Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – podsumowanie

By | 8 maja 2018

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do etapu szkolnego konkursu zgłosiło się ponad 80 osób. Uczniowie otrzymali odpowiednie materiały eduk., a także mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu przeprowadzonym przez miejscowych strażaków, w remizie OSP w Husowie. Do etapu gminnego zakwalifikowało się 12 osób :

SP Husów : Bartłomiej Rak (kl.VI) , Roksana Hawro (kl.VI) , Milena Stańczuk (kl.IV)

SP Tarnawka : Bartłomiej Mac (kl.VI) , Julia Bar (kl.IV) , Karol Dykiel (kl.V)

G Husów : Szymon Lęcznar (kl.III) , Maksymilian Kot (kl.II) , Jakub Magoń (kl.III)

G Tarnawka : Karolina Hundz (kl.III) , Kacper Szal (kl.II)  , Krzysztof Bar (kl.III)

Na etapie powiatowym (24IV) naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów którzy odnieśli duży sukces : Szymon Lęcznar  (kl.IIIG) zajął III  miejsce , a Bartłomiej Rak (kl.VI SP) zajął I miejsce, tym samym zakwalifikował się na etap wojewódzki OTWP.

Niezwykle cieszy nas fakt, że uczniowie naszej szkoły tak chętnie biorą udział w turniejach wiedzy pożarniczej. Zaangażowanie w naukę, poświęcony czas procentuje nie tylko w formie sukcesów na naszym konkursie , ale przede wszystkim uczy uniwersalnych i ponadczasowych wartości tj.: poświęcenie , ofiarność , pomoc drugiemu człowiekowi , szacunek dla życia i zdrowia.
Naszym laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Opiekunem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w naszej szkole jest Pani Agnieszka Kucha-Kielar.