Wycieczka do Krosna

By | 4 listopada 2016

Dnia 17 października 53 uczniów naszej szkoły brało udział w wycieczce do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.  Dzięki zdobyczom współczesnego muzealnictwa i nowoczesnym technikom mogli poznać historię  krośnieńskiego szkła oraz sposób jego produkcji. Wędrując po kolejnych salach poznawali metody jego zdobienia oraz sposób tworzenia witraży i szklanej biżuterii. Oglądali również szkło artystyczne wykonane przez najlepszych polskich i zagranicznych artystów. W podziemiach krośnieńskiego rynku poznali właściwości szkła i jego zastosowanie, mogli wykonać  proste doświadczenia.

Uczniowie brali również udział w przygotowanych dla nich warsztatach plastycznych. Za pomocą farby konturowej nanosili na kubek gotowy wzór, albo wymyślony przez siebie motyw. Tak powstały zarys  wypełniali specjalnymi farbami do szkła.

Na koniec w sklepie firmowym zakupili piękne szklane pamiątki.