POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKO-FOTOGRAFICZNY „STROFY I KADRY Z ZIEMI ŁAŃCUCKIEJ”

By | 28 marca 2018

26 marca2018 r. w MBP w Łańcucie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Fotograficzny „Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej”.

W tegorocznej IV edycji  podstawą do prezentacji konkursowych były wybrane fragmenty tekstów pamiętnikarskich ROMANA TURKA „Moja mama, ja i reszta” oraz „Palacz z Hrabiowskiej Likierni”.

W konkursie recytatorskim naszą Szkołę reprezentowali:

MARTYNA CHUDZIK  – kl. II gimnazjum,

GABRIELA  INGLOT – kl. III gimnazjum,

SZYMON L ĘCZNAR – kl. III gimnazjum.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych powiatu łańcuckiego, ocenianych wspólnie w danej kategorii. Konkurencja była zatem duża, więc tym bardziej ogromne brawa należą się naszym Gimnazjalistom, którzy zdobyli wyróżnienia. Otrzymali je GABRIELA INGLOT i SZYMON LĘCZNAR.

Doceniona została również recytacja Martyny. Pani przewodnicząca jury po konkursie osobiście pogratulowała naszej uczennicy występu, zwracając uwagę na wysokie walory artystyczne jej interpretacji tekstu R. Turka.

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody z rąk Burmistrza Miasta Łańcuta, Wicestarosty Łańcuckiego i Dyrektor II LO w Łańcucie.