Podsumowanie działań ekologicznych

By | 21 stycznia 2019

Podsumowanie działań ekologicznych pod patronatem LOP zrealizowanych w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/19 :

– przeprowadzono zbiórkę karmy dla Schroniska „Kundelek” w Rzeszowie

– zakupiono sadzonki wrzosów i tulipanów,  a także pergoli  i  kwietników do wyposażenia ogrodu szkolnego ( instalacja wiosną)

– prowadzono całoroczną zbiórkę zużytych baterii oraz makulatury

– odprowadzono składki członkowskie do Wojewódzkiego Zarządu LOP w Rzeszowie w wysokości 108 zł ( 54 członków)

– zakupiono profesjonalne  i w pełni wyposażone terrarium dla patyczaków oraz czerwonolicego żółwia” Stefana”

– dokarmiano ptaki w naszej ptasiej stołówce, o której można powiedzieć, że pracuje pełną parą, gdyż ze względu na zróżnicowane menu ( ziarna zbóż, płatki zbożowe, kasze, mak, siemię lniane, kule tłuszczowe, słonina itp.) jest licznie odwiedzana przez wiele gatunków ptaków, m.in.: sikorki, dzięcioły, trznadle, grubodzioby, gile, wróble, sroki, sójki.

Opiekun Szkolnego Koła LOP