Drodzy Uczniowie, szanowni Rodzice!

By | 24 marca 2020

Szkoły i placówki oświatowe pozostają zamknięte do dnia 10 kwietnia 2020 roku
w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19.

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020 roku dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Raka w Husowie informuje, że:

• od dnia 25 marca 2020 roku nauczanie zdalne odbywa się według obecnych, wypracowanych zasad,
  • uczniowie otrzymują od nauczycieli partie materiału do opracowania w domu, odsyłają prace do oceny mailem lub na platformie (według ustaleń z nauczycielem danego przedmiotu),
  • lekcje do opracowania w domu zadawane są systematycznie, zgodnie
    z obowiązującym tygodniowym planem lekcji,
  • prace uczniów podlegają ocenianiu,
  • oceny wpisywane są do dziennika elektronicznego,
  • uczniowie uchylający się od wypełniania obowiązków będą zobligowani do zaliczania obowiązującej partii materiału w terminie i formie ustalonej przez nauczyciela przedmiotu w porozumieniu z dyrektorem szkoły,
  • w przypadku zaistnienia potrzeby osobistej konsultacji ucznia lub rodzica
    z nauczycielem, należy zgłosić ten fakt wychowawcy lub dyrektorowi szkoły, który ustali formę i termin spotkania.

Realizacja podstawy programowej nakłada na nauczycieli wszystkich przedmiotów obowiązek zdalnej pracy z uczniami oraz oceniania ich postępów (z uwzględnieniem ograniczeń wynikających ze specyfiki danego przedmiotu).

Zwracam się do wszystkich Uczniów o mobilizację i poważne traktowanie zadań zlecanych przez nauczycieli w tym szczególnym dla wszystkich czasie.

Rodziców proszę o współpracę, wyrozumiałość i cierpliwość, gdyż zaistniała sytuacja jest niełatwa dla nas wszystkich. Proszę o pomoc, szczególnie dzieciom młodszym, w sprawach technicznych związanych z wysyłaniem wykonanych zadań.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Husowie

Halina Harmuszkiewicz