By | 22 września 2020

Szanowni Rodzice!

W związku z nowymi wytycznymi MEN, MZ i GIS , które uwzględniają następujące kwestie:

1. Wprowadzenie dodatkowych środków  ostrożności dotyczącymi funkcjonowania
    w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi.
  2. Obowiązek zakrywania ( przy pomocy odzieży lub jej części, maseczki, przyłbicy) ust i nosa nie dotyczy osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu:
  1. a) całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim,
  2. b) trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Husowie wprowadza dla uczniów przewlekle chorych:

– obowiązek osłony ust i nosa w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni,

– jeśli uczniowie przewlekle chorzy nie mogą dostosować się do wytycznych, prosimy Rodziców o poinformowanie o tym fakcie wychowawcę klasy.

Dyrektor szkoły Podstawowej w Husowie

Halina Harmuszkiewicz