Bijemy rekord w czytaniu!

By | 22 października 2020

We wtorek 22 października na trzeciej przerwie w naszej szkole było wyjątkowo. Nie tylko mogła nas dziwić cisza, jaka panowała w salach lekcyjnych i na korytarzach, nie tylko zastanawiał nas widok biegającego po szkole nauczyciela z aparatem fotograficznym, ale w osłupienie mógł wprowadzić fakt, że 168 uczniów stało, siedziało lub chodziło z otwartymi książkami w dłoniach i przez dziesięć minut ci uczniowie czytali dla przyjemności. Ten niecodzienny widok zawdzięczamy temu, iż uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się z ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz pokazywanie, że czytanie jest ciekawym i prostym sposobem na to, by spędzić wolny czas. Akcja udowadnia także, że po książkę można sięgać w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Jako szkoła wzięliśmy udział w akcji po raz pierwszy. Inicjatorem i koordynatorem działań była nasza bibliotekarka szkolna- pani Anna Węglarska, ale w organizację wydarzenia zaangażowani byli wszyscy wychowawcy i nauczyciele, a także samorząd szkolny z opiekunkami na czele – panią Agnieszką Kuchą – Kielar oraz panią Anną Goclan . Nie udałoby się także bez wsparcia i pomocy pana Tomasza Cierpisza, który podjął się zadania sfotografowania przebiegu akcji. Organizatorom, pomocnikom i wszystkim uczestnikom wydarzenia serdecznie dziękujemy! O wynikach bicia rekordu w Polsce i na świecie będziemy informować, gdy tylko pojawią się odpowiednie dane. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!