Opieka świetlicowa

By | 5 listopada 2020

Szanowni Rodzice uczniów klas I – III!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Husowie informuje, że istnieje możliwość zapewnienia opieki świetlicowej w szczególności dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

Prosimy rodziców, aby zgłosili potrzebę opieki świetlicowej dla dziecka telefonicznie (17 22 69 300 lub 17 22 69 207) do piątku, 6 listopada 2020 w godzinach od 7.15 – 13.00.

Nauczanie zdalne dla uczniów klas I – VIII odbywać się będzie według „Procedur zdalnego nauczania w Szkole Podstawowej im. Jana Raka w Husowie” (www.szkolahusow.pl/  – zakładka: Strefa Rodzica).

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z procedurami!

Prosimy o regularne sprawdzanie wiadomości na stronie internetowej szkoły i w dzienniku elektronicznym!

Nauczanie zdalne w pigułce:

1. W Szkole Podstawowej im. Jana Raka w Husowie wprowadza się formę nauczania zdalnego w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty
    w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
  2. Nauczanie zdalne odbywa się z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej zapewniających wymianę informacji między nauczycielem, uczniem, rodzicem.
  3. Nauczanie zdalne uwzględnia możliwości psychofizyczne i organizacyjno-techniczne wszystkich uczestników tego procesu, czyli nauczycieli, uczniów i ich rodziców.
  4. Dyrektor wraz z nauczycielami ustala tygodniowy zakres sposobu realizacji nauczania
    w oddziałach przedszkolnych i klasach I-VIII.
  5. Lekcje dla oddziałów klasowych odbywają się w czasie rzeczywistym, zgodnie
    z podziałem godzin dla poszczególnych klas. Tygodniowy rozkład zajęć znajduje się
    w dzienniku elektronicznym Librus.
  6. Dyrektor szkoły ustala godzinowo czas prowadzenia lekcji dla poszczególnych przedmiotów w formie wideolekcji (na platformie ZOOM) oraz zadawania materiału dla uczniów do samodzielnej pracy przez dziennik elektroniczny lub wybrane media społecznościowe (Messenger).
  7. Zajęcia w postaci wideo lekcji powinny trwać od 30 – 40 minut.
  8. Nauczyciele wysyłają zadania do samodzielnej pracy w czasie rzeczywistym na początku trwania jednostki lekcyjnej.
  9. Pod koniec lekcji, po wykonaniu zadania, poproszeni przez nauczyciela uczniowie powinni odesłać wykonane zadania.
  10. Nieodesłane zadanie traktowane jest jako niewykonanie polecenia i ocenione zgodnie
    z systemem oceniania.
  11. Nieusprawiedliwione nieodczytanie wysłanych zadań w czasie rzeczywistym lub niezgłoszenie się na wideolekcji traktowane jest jako nieobecność ucznia na lekcji. Nieobecność wymaga usprawiedliwienia przez rodziców.
  12. W czasie trwania wideolekcji uczniowie powinni mieć włączoną kamerę. Brak włączonej kamery skutkuje wyłączeniem ucznia z lekcji oraz wpisaniem nieobecności.
  13. Działania w ramach nauczania zdalnego mogą być prowadzone w oparciu m.in. o:

1) dziennik elektroniczny;

2) materiały edukacyjne na sprawdzonych portalach edukacyjnych i stronach internetowych wybranych instytucji kultury i urzędów;

3) pocztę elektroniczną, media społecznościowe, komunikatory, programy do telekonferencji i videokonferencji;

4) zajęcia on-line;

6) podręczniki, ćwiczenia, karty pracy.

1. Monitorowanie aktywności i pracy uczniów odbywa się na podstawie wykonanych
    i przesłanych do nauczyciela zadań oraz analiz raportów z platform edukacyjnych, na których pracują uczniowie.
  2. Wideolekcje z danego przedmiotu odbywają się co najmniej w połowie godzin z planu lekcji.

Halina Harmuszkiewicz

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Husowie