Szkolny konkurs fotograficzny pt. Moja ulubiona książka na fotografii

By | 20 kwietnia 2021

Kwiecień i maj to miesiące, które w szczególny sposób akcentują wartość książek i czytania, oraz rolę biblioteki w życiu człowieka. 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, 8 maja Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Podobnie jak w zeszłym roku wszelkie uroczystości, konkursy, akcje z tymi świętami związane odbywają się w świecie internetowym.

W naszej szkole z tej okazji ogłaszamy dla uczniów klas IV-VIII konkurs fotograficzny pt. Moja ulubiona książka na fotografii.

Do zadań uczestnika należy:

– wykonanie zdjęcia zgodnego z tematem konkursu,

– przesłanie jednej fotografii  oraz hasła promującego to konkretne zdjęcie  na adres mailowy bsphusow@o2.pl ,

-podanie swoich danych: imię, nazwisko, klasa

– przesłanie zgody na udział w konkursie i publikację pracy w szkolnych mediach społecznościowych (w formie zdjęcia lub z konta rodzica w dzienniku elektronicznym).

– termin wysyłania prac:  14 maja 2021r.

Wzór zgody

Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka …………………………………………………………………….. w szkolnym konkursie fotograficznym pt. „Moja ulubiona książka na fotografii” oraz na publikacji  pracy w szkolnych mediach społecznościowych.

Fotografia musi spełniać następujące wymagania:

– format zapisu JPG,

– pojemność nie przekraczająca 5 MB

-zgodność zdjęcia z tematem konkursu,

-powiązanie i oryginalność wymyślonego hasła ze zdjęciem,

– pomysłowe, oryginalne podejście do tematu,

– zgłaszane do konkursu fotografie mogą być kolorowe lub czarno – białe

Cele konkursu:

– zachęcanie do  czytania książek jako atrakcyjnej formy spędzania czasu,

– rozwijanie umiejętności fotograficznych, pracy nad kompozycją, ostrością, tłem, kolorystyką itp.,

– promowanie książek dla dzieci oraz młodzieży,

– kształcenie twórczego, kreatywnego myślenia, ujmowania danej tematyki w oryginalny sposób,

– rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz fotograficznych,

– promowanie działalności biblioteki szkolnej.

Informacje końcowe:

– każdy uczeń z klas IV- VIII otrzyma na swoje konto w dzienniku elektronicznym wskazówki i podpowiedzi,

– w sprawie pomocy merytorycznej można kontaktować się poprzez dziennik elektroniczny  z panem Tomaszem Cierpiszem, w sprawie niemocy twórczej z panią Anną Węglarską,

– o jakichkolwiek zmianach oraz o wynikach konkursu będziemy na bieżąco informować poprzez szkolne media społecznościowe lub dziennik elektroniczny.