WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ 2021/2022

By | 23 sierpnia 2021

Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty:

• komplet książek wybranych przez nauczyciela – we wrześniu dzieci wypożyczą z biblioteki podręczniki i ćwiczenia do wszystkich edukacji oraz języka angielskiego. Pracujemy na podręcznikach Nowa Era – „Wielka Przygoda”. Podręczniki do religii rodzice kupują samodzielnie.

• zeszyty – wszystkie bez marginesów
    • 2 zeszyty 16 kartkowe do języka polskiego (w cienkie linie czerwone i niebieskie)
    • 3 zeszyty 16 kartkowe w kratkę do matematyki i przyrody
    • zeszyt do kontaktów ucznia – 32 kartkowy w kratkęz wpisanymi danymi ucznia – adres, aktualne numery telefonów do rodziców lub opiekunów
    • teczka z gumką

• piórnik, a w nim:
    • ołówek HB 2x
    • temperówka z pojemniczkiem
    • gumka
    • klej w sztyfcie
    • linijka 15-20 cm z widoczną podziałką
    • nożyczki z zaokrąglonymi końcami

·    kredki ołówkowe i woskowe

• przybory plastycznew grubej teczce:
    • farby plakatowe 12 kolorowe + 2 pędzle o różnej grubości + pojemnik na wodę z przykrywką uniemożliwiającą wylanie się wody

·    blok A4 kolorowy

• blok techniczny A4 biały i kolorowy
  • papier kolorowy A4 (wycinanki) oraz samoprzylepny

·    bibuła kolorowa

• plastelina 12kolorów

• strój gimnastyczny: granatowe (czarne) spodenki, biała koszulka, buty sportowe na białej podeszwie, worek na strój)

obuwie na zmianę + worek

• strój galowy: granatowe (czarne) spodnie/spódniczka, biała koszula (bluzka) na rozpoczęcie roku i inne uroczystości szkolne

Dobra rada:

Worek ze strojem gimnastycznym, worek z obuwiem zmiennym, tornister, bloki i inne rzeczy należy obowiązkowo podpisać (nożyczki i gumkę również!). Nowa sytuacja, emocje, obowiązki, mogą sprawić,  że pierwszoklasista może zapomnieć, które rzeczy są jego lub pomylić podobne przedmioty.