Nasi uczniowie na meczu PlusLigi

By | 24 października 2016

Już po raz szósty uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Raka w Husowie dopingowali na żywo swoich ulubionych siatkarzy. Dnia21 października 2016 r. Asseco Resovia Rzeszów podejmowała na swoim terenie LOTOS Trefl Gdańsk. Hala Podpromie wypełniona była po same brzegi kibicami, wśród nich dwudziestoosobowa grupa fanów z Husowa.

W kadrze zespołu z Gdańska nie brakowało zawodników, którzy mają za sobą grę w drużynie z Rzeszowa. Kibice wykazali się wielką klasą dziękując byłym zawodnikom Asseco Resovii Rzeszów za godne reprezentowanie ich klubu we wcześniejszych sezonach. Dla młodego pokolenia była to wspaniała lekcja wzajemnego szacunku w sporcie bez względu na przynależność klubową, czego niestety brakuje w innych dyscyplinach sportowych.

Siatkarze z Rzeszowa zagrali znakomite spotkanie pokonując LOTOS Trefl Gdańsk 3:1. Dzięki wygranej umocnili się na pozycji lidera PlusLigi. Również kibice odnieśli swój sukces, pobijając rekord frekwencji na meczach PlusLigi. Żadna hala w Polsce nie gromadzi tylu fanów siatkówki, co Podpromie.

Uczestnicząc w wydarzeniach sportowych młodzież utrwala właściwe zachowania na imprezach masowych oraz podnosi poziom kulturalnego dopingowania. Celem wycieczki było również wzbudzanie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży, propagowanie „zdrowej” rywalizacji, zdrowego stylu życia oraz wdrażanie do aktywnego spędzania wolnego czasu.